[ATR] Gospodarka i rolnictwo ARiMR

ARiMR z aplikacją mobilną dla rolników

Data publikacji:

Jeszcze w tym roku – prawdopodobnie przed jesienią - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zamierza uruchomić dla rolników aplikację mobilną na smartfony. Program ma ułatwić wydawanie decyzji o dopłatach. Testową wersję aplikacji zaprezentowano na tegorocznych targach Polagra Premiery.

Za pomocą aplikacji rolnicy będą mogli wysyłać do ARiMR zdjęcia swoich gruntów i dokumentów potrzebnych przy składaniu wniosków o dopłaty, co ma przyspieszyć wydawanie decyzji przez Agencję i ograniczyć liczbę przeprowadzanych w terenie kontroli działek. Aplikacja ma wskazywać rolnikom m.in., z którego miejsca na polu muszą zrobić zdjęcia potrzebne urzędnikom np. do weryfikacji złożonego wniosku. Program wskaże też wymaganą liczbę fotografii. Aktualnie aplikacja jest jeszcze w fazie testów. Zanim zostanie udostępniona rolnikom, jej możliwości zostaną sprawdzone na terenie dwóch lub trzech województw. Każdego roku przeprowadza się ok. 70 tys. kontroli terenowych, a koszt jednej sięga kilkuset złotych. Także w tym roku Agencja skupi się m.in. na wykorzystaniu zdjęć satelitarnych do identyfikacji roślin i granic działek.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.