[ATR] Aktualności ArbosKorbanek

Arbos/Korbanek - przyszłość z nowych graczem

Data publikacji:
arbos hala

Powracająca od kilku lat na rynek techniki rolniczej marka Arbos konsekwentnie rozwija swoją obecność na rynkach europejskich. Zamierza również podbić serca polskich rolników, w czym pomóc ma silny, cieszący się ugruntowaną pozycją partner handlowy. Importerem ciągników marki Arbos będzie od stycznia 2018 r. spółka Korbanek z Tarnowa Podgórnego.

– Poszukując nowej marki ciągników rolniczych skupialiśmy się na firmach, które potrafią i chcą dopasowywać swoje produkty i strategie sprzedażowe do naszego rynku. Firma Arbos to nowość nie tylko w Polsce ale także w całej Europie. Jako nowy gracz na rynku chce postawić na produkt łączący w sobie nowoczesne rozwiązania i przystępność cenową. To w naszej ocenie daje nam szansę na zaoferowanie polskim rolnikom produktu bardzo dobrze dopasowanego do ich potrzeb – przekonuje Paweł Korbanek, prezes zarządu spółki Korbanek.

Z włoskiej Modeny

Produktem numer jeden fabryki ciągników Arbos we włoskiej Modenie są ciągniki z serii 5000, obejmującej modele o mocy maksymalnej od 110 do 136 KM (Arbos 5130 – finalista finału „Tractor of The Year”). Źródłem mocy są dobrze znane na rynku 4-cylindrowe silniki Kohler, z systemem SCR i katalizatorem DOC, spełniające normę emisji spalin Tier 4. Zwrotne maszyny (kąt skrętu 55°) mogą pochwalić się nowo skonstruowanymi przez Lovol Arbos przekładniami eko oferując 45 biegów do jazdy do przodu i 13 do tyłu ( biegi pełzające – standard ), w tym 12 w przedziale prędkości od 4 do 12 km/h  , lub przekładnią eko  30 biegów do jazdy do przodu i 30 do tyłu . Układ hydrauliczny składa się z dwóch pomp o łącznym wydatku 110 l/min (w tym 70 l/min – hydraulika zewnętrzna i tylny TUZ). Zwraca uwagę również bezpieczna i komfortowa kabina Hi-Vision zapewniająca bardzo dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Oferta ciągników rolniczych obejmuje także modele z serii 6000 i 7000, o mocy 140-200 KM i 220-260 KM. Jeśli zaś chodzi o modele wykorzystywane w sadownictwie czy sektorze komunalnym, w ofercie Arbos są ciągniki o mocy od 38 do 102 KM.

Więcej przeczytasz w nr 17/18 atr express - aktualności techniki rolniczej.
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę.

Grzegorz Antosik
fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.