[ATR] Technika apv

APV - Do poplonów, na ślimaki

Data publikacji:

Wśród oferowanych przez austriacką firmę APV maszyn do siewu poplonów, podsiewu traw, obsiewu ugorów czy zwalczania ślimaków są również rozsiewacze z bezpośrednim napędem elektrycznym, takie jak dwutarczowy ZS 200 M4, rzutowo rozprowadzające nasiona i granulaty. Urządzenie wyróżnia prosta budowa, duża szerokość robocza, łatwe sterowanie i prosta instalacja na różnych pojazdach i maszynach.

Przy projektowaniu rozsiewacza ZS 200 M4 zwrócono przede wszystkim uwagę na optymalizację aplikacji, zwłaszcza środków ślimakobójczych. W efekcie uzyskano jeden z najlepszych rozkładów poprzecznych wysiewu, o współczynniku zmienności poniżej 12%, również podczas pracy z maksymalną szerokością roboczą, która w wypadku granulatów ślimakobójczych wynosi aż 31 m (potwierdzona dla preparatu Metarex przez IRSTEA - francuski instytut badawczy nauki i technologii dla środowiska i rolnictwa).

Lekki, uniwersalny

Rozsiewacz ZS 200 M4 ma zbiornik z tworzywa sztucznego o pojemności 200 l, z elektrycznymi zasuwami dozującymi i dwoma otworami do usuwania pozostałości rozsiewanego materiału oraz z bezpiecznym dla nasion i granul mieszadłem. Za wysiew odpowiadają dwie napędzane elektrycznie tarcze o nachyleniu 15°, z dwiema łopatkami każda, a za sterowanie - elektryczny moduł z uchwytem do montażu w kabinie ciągnika. W wyposażeniu są też dwa deflektory, układ mocowania na TUZ ciągnika, płyta do montażu na maszynach uprawowych, kompletne okablowanie, worek kalibracyjny i waga wysiewanego materiału, pałąk zabezpieczający.
Urządzenie ma wymiary 105/85/70 cm (szerokość/wysokość/głębokość) i waży tylko 50 kg. Zasilane jest z instalacji elektrycznej 12 V (40 A) i może. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 02/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.