Apollo Vredestein. Ćwierć wieku opon Traxion

Data publikacji:
Apollo Vredestein. Ćwierć wieku opon Traxion

W dniach 12-14 września redakcja atr express uczestniczyła w jubileuszu 25-lecia produkcji opon Vredestein Traxion. Była do doskonała okazja do zapoznania się z pełnym portfolio opon tego producenta, jak również do odwiedzenia holenderskiej fabryki w Enschede. Podczas dwudniowego eventu poznaliśmy w szczegółach produkty Vredestein oraz Apollo i krok po kroku prześledziliśmy proces produkcyjny m.in. opon premium ze stajni Vredestein. Po wizycie w fabryce, dziennikarze testowali opony Vredestein na polach pokazowych. 

Dwie nowości z Holandii

Pierwsza nowość - Endurion Trailer, to opony do przyczep przeznaczonych do transportu ciężkiego. Apollo Tyres wprowadza na rynek nową oponę rolniczą Vredestein zaprojektowaną z myślą o segmencie przyczep do prac ciężkich. Dlatego też konstruktorzy podnieśli poprzeczkę pod względem wytrzymałości, komfortu i trwałości opon. Opona Endurion Trailer charakteryzuje się kierunkowym wzorem bieżnika i unikatowymi, nierównoległymi, zakrzywionymi kostkami bieżnika, które zapewniają bardzo dobre właściwości samoczyszczące.

Ponadto duża powierzchnia styku gumy w środkowej części opony gwarantują odpowiedni komfort jazdy i wyjątkową trwałość opony. Dodatkowe wzmocnienie szkieletu za pomocą stalowego opasania i jeszcze bardziej solidnego pierścienia gwarantuje wyjątkową wytrzymałość oraz stabilność podczas transportu ciężkiego. Nowy model Endurion Trailer będzie dostępny od stycznia 2023 r. w rozmiarach: 560/60 R 22.5 IMP TL 165D, 600/55 R 26.5 IMP TL 169D, 650/55 R 26.5 IMP TL 173D, 600/60 R 30.5 IMP TL 173D.

Kolejną nowością jest opona do przyczep Flotation Optimall - opona z technologią VF zapewniającą optymalną ochronę gleby. Nowy model Vredestein Flotation Optimall - dedykowany do wozów asenizacyjnych i przyczep rolniczych, to wysokiej klasy opona, która podnosi poprzeczkę w zakresie ochrony gleby i użytków zielonych oraz właściwości samoczyszczących. Model ten wykorzystuje konstrukcję z opasaniem stalowym i zwiększoną elastycznością (VF), która jest oparta na sprawdzonej technologii F+ firmy Vredestein.

Elastyczny i mocny szkielet zapewnia równomierny rozkład obciążenia na powierzchni styku przy niskim ciśnieniu w oponie, skutkując bardzo dobrą ochroną gleby. Podobnie jak wszystkie opony Vredestein wyposażone w technologię F+, model Flotation Optimall może współpracować z systemami centralnego pompowania opon (CTIS). Jeśli chodzi o informacje techniczne, to strefa bieżnika charakteryzuje się gładkimi klockami bieżnika oraz zaokrąglonymi krawędziami, umożliwiając ochronę struktury użytków zielonych, zwłaszcza podczas zawracania na uwrociach.

Kierunkowy wzór bieżnika wyróżniają wyjątkowe, nierównoległe, zakrzywione klocki skierowane na zewnątrz. Ten charakterystyczny kształt, sprawdzony w renomowanych oponach Traxion firmy Vredestein, gwarantuje optymalne właściwości samoczyszczące na wszystkich rodzajach gleby, co przekłada się na czystość i bezpieczeństwo dróg. Nowa opona Flotation Optimall będzie dostępna od wiosny 2023 r. w co najmniej 7 rozmiarach: VF 710/45 R 22.5 IMP TL 170D, VF 600/55 R 26.5 IMP TL 170D, VF 710/50 R 26.5 IMP TL 176D, VF 750/45 R 26.5 IMP TL 176D, VF 800/45 R 26.5 IMP TL 179D, VF 710/50 R 30.5 IMP TL 178D, VF 750/60 R 30.5 IMP TL 187D.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.