Technika

Aplikatory firmy Zunhammer

Data publikacji:

Rolnictwo i związane z nim aktywności mogą powodować natężenie procesów erozyjnych i degradacji gleby. Stąd ważne jest stosowanie wszelkich znanych zasad racjonalnego nawożenia. Pomóc w tym doskonale mogą doglebowe aplikatory redlicowe czy węże wleczone, które precyzyjnie, nie uszkadzając rośliny, dozują niezbędny materiał na podłoże.

    Aplikatory firmy Zunhammer

Atrakcyjne z punktu widzenia równomiernej aplikacji są aplikatory firmy Zunahmmer typu Glide Fix i Farmland Fix. Różnią się zastosowaniem - i co za tym idzie - wykończeniem technicznym. Farmlandfix to aplikatory uniwersalne, używane do upraw rolnych oraz użytków zielonych. Można ich używać do wiosennego nawożenia upraw z uwagi na stosunkowo niski nacisk na podłoże, do 6 kg. Dzięki zastosowaniu specjalnych redlic i obniżonemu naciskowi na podłoże system korzeniowy roślin na gruntach piaszczystych nie ulegnie uszkodzeniu podczas aplikacji. Glidefix, zalecane jest do użytków zielonych oraz na gruntach gliniastych (cięższych), z uwagi na docisk do podłoża 10 kg.

Ciekawostką i nowością w ofercie firmy Zunhammer jest sonda badająca skład chemiczny gnojowicy VAN Control, kierowana głównie do usługodawców, jako narzędzie do optymalizacji procesu nawożenia. Urządzenie idealne do nawożenia precyzyjnego. Pomaga zoptymalizować proces nawożenia, dostarczać składniki tam, gdzie są potrzebne, w ilościach optymalnych do prawidłowej uprawy roślin. Pozwala to uniknąć ryzyka przenawożenia pola lub odwrotnie - niedoboru składników pokarmowych. Van Control pomaga maksymalizować korzyści dzięki dostosowaniu ilości nawozu do rzeczywistych potrzeb roślin.

System pozytywnie przeszedł testy DLG, gdzie potwierdzono jakość pomiaru zawartości fosforu, suchej masy i azotu całkowitego w zmieszanej gnojowicy bydlęcej i świńskiej, co jest dużym ułatwieniem szczególnie dla usługodawców. System nie tylko pozwala dozować odpowiednią dawkę, ale także rejestruje dawki poszczególnych składników, tak by planowanie nawożenia stało się prostsze, a korzyści bardziej widoczne.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.