Nowości

Annaburger - Rozsiewacz i naczepa w jednym

Data publikacji:

Firma Annaburger Nutzfahrzeug wprowadza na rynek nową kombinowaną naczepę siodłową TS 28.03/.04. Pojazd może być wykorzystywany zarówno jako uniwersalny rozsiewacz nawozów, jak również jako naczepa do transportu sieczki, zrębków czy innych materiałów.

Jako rozsiewacz pojazd obejmuje nabudowę o pojemności 19 m³, zasuwę piętrzącą, dwa wałki dozujące oraz dwutalerzowy zespół rozsiewający. Z kolei po przebrojeniu na naczepę do transportu sieczki pojemność transportowa wynosi 42 m³. Stosownie do tego dopuszczalna masa całkowita naczepy to 28 t, przy czym obciążenie użytkowe - w zależności od wyposażenia - wynosi 17,2-17,5 t.

Szybkie opróżnianie

W przeciwieństwie do klasycznych przyczep rolniczych zaczepionych do ciągnika, wszystkie napędy są hydrauliczne. Napędzana w ten sposób dwurzędowa podłoga przesuwna osiąga przy transporcie sieczki czas opróżniania wynoszący jedynie około 2,5 minuty. W tym celu dwa silniki hydrauliczne napędzają podłogę przesuwną poprzez przekładnię centralną. Siła potrzebna do zerwania łańcuchów jest bardzo wysoka i wynosi 264 kN, dzięki czemu są one w stanie bez problemu podołać obciążeniom występującym podczas rozrzucania wapna. Wałki dozujące i talerze rozsiewające są zaopatrywane przez układ hydrauliczny o wysokiej wydajności, pracujący przy ciśnieniu roboczym wynoszącym maksymalnie 330 barów.
Pojazd wyposażony jest w hydraulicznie resorowane podwozie tandemowe. Zapewnia to wysoki komfort jazdy po drodze i dużą stabilność również podczas poruszania się w terenie. Opcjonalnie można zamówić wyposażenie Isobus, osłonę powierzchni ładunkowej z odchylaną plandeką oraz różne warianty ogumienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.