[ATR] Aktualności

AMG nowym importerem Carraro w Polsce

Data publikacji:
AMG nowym importerem Carraro w Polsce

Włoska firma Carraro projektuje i produkuje standardowe, sadownicze i ogrodnicze specjalistyczne ciągniki o mocy od 55 do ok. 100 KM. Ponadto tworzy układy przeniesienia napędu do ciągników i pojazdów terenowych, a dzięki wieloletniej współpracy z renomowanymi producentami takimi jak John Deere, Massey Ferguson i Claas, firma rozwinęła i ugruntowała umiejętności techniczno-konstrukcyjne o bardzo wysokim profesjonalizmie. Nowym importerem ciągników Carraro w Polsce została firma AMG z Rawy Mazowieckiej i w ofercie posiada modele serii Agricube Pro oraz Compact.

Gama ciągników Agricube Pro zawiera modele Vigneto, Vigneto Largo, Frutteto, Frutteto Largo oraz modele obniżane bez kabiny: Vigneto Largo Basso, Frutteto Basso i Frutteto Largo. Napęd ciągników tej serii stanowi czterocylindrowy silnik FPT o pojemności 2,8 l, dostępny w trzech mocach 8.5 - 74,8 KM; 9.5 - 92,3 KM oraz 10.5 - 103 KM. Za przenoszenie napędu odpowiadają natomiast skrzynie biegów: mechaniczna 24+24, z rewersem mechanicznym z dużym 12’ sprzęgłem i trzema zakresami po 4 biegi oraz mechanicznym półbiegem żółw/zając na każdym biegu lub wersja elektro-hydrauliczna 24+12, która zawiera rewers elektrohydrauliczny z mokrym sprzęgłem (guzik w dźwigni od zmiany biegów) - trzy zakresy po 4 biegi oraz półbiegi zmieniane pod obciążeniem Hi-Low.

Seria Agricube Pro oferuje zalety takie jak nisko położony środek ciężkości i zwiększoną stabilność, doskonałą widoczność na cały obszar roboczy, wygodne prowadzenie oraz 6 podstawowych konfiguracji dla każdego modelu, które można dostosować za pomocą szerokiego wyboru opcji. Wersje kabinowe zostały zaprojektowane tak, aby ciągnik mógł łatwo poruszać się między wąskimi rzędami w sadach, winnicach itd. Modele oznaczone nazwą Basso są z kolei idealne do pracy pod nisko wiszącymi gałęziami lub w tunelach, a także do działań w terenie o dużym nachyleniu.

Wersje „kompaktowe”

W rolnictwie wyspecjalizowanym przestrzeń między rzędami jest coraz bardziej ograniczona, ponieważ rolnicy starają się zwiększyć rentowność swoich gruntów. Oferta ciągników Carraro zawiera więc serie maszyn. obejmuje wszystkie szerokości od 1,1 do 1,6 m, przeznaczone do prac zarówno w warunkach płaskich, jak i pagórkowatych. Szeroka gama dostępnych kombinacji kół, od wersji 24 do 28-calowych, oznacza, że ​​ciągnik może dostosować się do różnych potrzeb w zakresie pracy.

Do oferowanej przez AMG gamy Compact należą modele Vigneto oraz Vigneto Largo Basso, które dostępne są z trzycylindrowym silnikiem Deutz o pojemności 2,2 l i mocy 75 KM oraz skrzynią biegów mechaniczną 24/24 lub elektrohydrauliczną 24/12. Duży wybór konfiguracji i opcji sprawia, że seria ​​Vigneto zawiera wysoce profesjonalne ciągniki. Rozdzielacze elektrohydrauliczne, bieg wsteczny, elektroniczny podnośnik, WOM i przedni podnośnik to tylko niektóre z wielu dostępnych rozwiązań.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.