Nowości

Amazone - Wzmocnienie w pługach

Data publikacji:

Grupa Amazone kupiła spółkę-córkę firmy Vogel & Noot, produkującą pługi w węgierskiej miejscowości Mosonmagyaróvár położonej w pobliżu granicy z Austrią i Czechami, zdecydowanie wzmacniając tym samym własny program pługów. Dzięki nowemu nabytkowi Amazone rozbudowała swoją bazę produkcyjną, obejmującą pięć zakładów w Niemczech, Francji i Rosji, o kolejną fabrykę w Europie środkowej.

Takim finałem zakończyła się licytacja głównych części składowych firmy Vogel&Noot Landmaschinen z siedzibą w Wartbergu, w której 19 września br. wzięło udział trzech inwestorów, w tym Amazone, a która była skutkiem postawienia austriackiej firmy na początku sierpnia w stan upadłości. W przeciwieństwie do firmy macierzystej, przejęta w całości przez Amazone spółka firmy Vogel&Noot w węgierskim Mosonmagyaróvár nie była niewypłacalna.

Części zapewnione

W wyniku licytacji Amazone przejęła zakład oraz wszystkie prawa do całego programu produkcji znanych i cenionych również na polskim rynku pługów ©plus austriackiej marki, w tym zawieszanych z serii L, M i X (od 2- do 6-skibowych) oraz półzawieszanych Hektor i Heros (od 5- do nawet 12-skibowych), charakteryzujących się wysoką jakością materiałów, oryginalnym rozwiązaniami konstrukcyjnymi oraz bardzo bogatym wyborem opcji.
Amazone wykorzysta program oraz technologię produkcji pługów Vogel & Noot do uzupełnienia własnej oferty, obejmującej obecnie skonstruowane od podstaw 5- i 6-skibowe zawieszane pługi obracalne z serii Cayron, przeznaczone do ciągników o mocy do 240 KM, zaprezentowane podczas wystawy Agritechnica w roku 2013. Aby nie pozostawiać dotychczas użytkowanych pługów Vogel & Noot bez wsparcia, firma Amazone zapewni do nich oczywiście wszystkie części zamienne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.