[ATR] Nowości Amazone

Amazone - Uniwersalny i precyzyjny siewnik mechaniczny Cataya 3000

Data publikacji:
maszyna amazone
maszyna rolnicza amazone
maszyny rolnicze amazone

Oczekiwania użytkowników w odniesieniu do siewników mechanicznych stale rosną - w cenie są przede wszystkim jak najdokładniejsze dozowanie i równomierność poprzeczna oraz intuicyjna obsługa. Na te elementy spoglądali również pracownicy Ośrodka Testowego DLG, którzy w sierpniu, wrześniu i październiku 2017 r. gruntownie przetestowali siewnik mechaniczny firmy Amazone - Cataya 3000 Super półzawieszany na kultywatorze wirnikowym KX 3001.

Siewnik o szerokości roboczej 3 m posiada zbiornik na materiał siewny o pojemności 830 l, który dzięki nadstawkom można zwiększyć do 1270 l. Wyposażony jest w 20 redlic dwutalerzowych Twintec, z których każda jest zaopatrywana w materiał siewny poprzez system dozujący Precis. Aby uzyskać optymalną ilość materiału siewnego, kółka wysiewające do wysiewu drobnych i normalnych nasion napędzane są za pomocą silnika elektrycznego - ich prędkość obrotowa jest regulowana w zależności od prędkości jazdy.

Centrum obsługowe - Smartcenter

Szczególny nacisk przy konstruowaniu siewnika firma Amazone położyła na przyjazność dla użytkownika. W związku z tym wszystkie ustawienia maszyny są dokonywane centralnie za pomocą tzw. Smartcenter (zdjęcie 2). Z tej jednej centralnej pozycji można przeprowadzić próbę wysiewu, ustawić klapy podłogowe oraz ustawić głębokość odkładania materiału siewnego w glebie i nacisk redlic. Wszystkie kolejne ustawienia maszyny mogą być łatwo dokonywane za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego. Przy próbie wysiewu operator nie musi wchodzić na ciągnik, lecz może poprzez TwinTerminal wprowadzić zważoną ilość materiału siewnego z próby wysiewu. . .

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.