[ATR] Nowości Amazone

Amazone - Nowe rozsiewacze zimowe

Data publikacji:
maszyna amazone

Niemiecki producent maszyn rolniczych i komunalnych, firma Amazone wprowadziła do oferty nowe modele rozsiewaczy komunalnych. Premierowe konstrukcje wyposażono w zbiorniki o pojemności 300 i 750 l oraz możliwość wysiewu materiału na szerokości od 1 do 8 m.

Niemiecka firma Amazone dobrze znana jest rolnikom w Europie i na świecie. Charakterystyczne pomarańczowo-zielone konstrukcje pracują na wielu gospodarstwach zarówno podczas zabiegów uprawowych, siewu, a także oprysku czy nawożenia. Szczególnie rozsiewacze nawozowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Doświadczenie w tej kwestii Amazone zdobywa na dwóch polach. Z jednej strony produkując maszyny typowo rolnicze, z drugiej konstruując modele wykorzystywane w technice komunalnej. Całkiem niedawno Amazone rozszerzyło swoją ofertę rozsiewaczy do prac zimowych.
Gama rozsiewaczy komunalnych powiększyła się o dwa nowe modele E+S 301 i E+S 751. Są to maszyny przystosowane zarówno do wysiewu soli czy piasku, jak i nawozów. W obu przypadkach materiał jest dystrybuowany za pomocą jednej tarczy rozrzucającej na szerokość roboczą od 1 do 8 m.
Pierwszy z modeli wyposażono w zbiornik o pojemności 300 l. Warto jednak zaznaczyć, że stosując nadstawki można zwiększyć tą wartość o 95 i 190 l i uzyskać maksymalną pojemność 490 l. Amazone E+S 751 ma zbiornik mieszczący 750 l materiału. W tym wypadku również można zastosować nadstawki, które zwiększają pojemność o dodatkowe 180 i 360 l (do maksymalnie 1110 l). Ładowność w obu modelach jest identyczna i wynosi 1500 kg.
Producent podkreśla, że w obu przypadkach kształt zbiornika został zaprojektowany tak, aby materiał naturalnie przesuwał się w dół lejka. Co więcej, elementy podłogi, tarcza, rozsiewająca, łopatki rozsiewające oraz końcówka lejka zostały wykonane ze stali szlachetnej. Całe zbiorniki w ramach zabezpieczenia antykorozyjnego są poddawane procesowi fosforanowania cynkowego. Następnie nakładane jest kilka warstw lakieru. Natomiast końcówki lejków ze zbiornikami łączone są bezspoinowo przy wykorzystaniu  procesu spawania laserowego.
Amazone oferuje oba rozsiewacze zarówno w wersji z napędem od WOM ciągnika, jak i w wersji z napędem hydraulicznym. W tym drugim przypadku maszyny mają w oznaczeniu słowo Hydro. Hydrauliczny napęd tarczy umożliwia precyzyjną i co ważne bezstopniową regulację szerokości rozsiewu. W przypadku zmniejszenia szerokości pracy lub gdy ciągnik zatrzymuje się, automatycznie zmniejszana jest prędkość obrotowa mieszadła, które połączone jest z tarczą. W efekcie minimalizowane jest zjawisko powstawania pyłu solnego. Nowe rozsiewacze wyposażone są także w układ regulacji systemu prowadzenia nawozu.
W ramach dostępnego wyposażenia dodatkowego do nowych rozsiewaczy można wybrać między innymi osłonę, która zabezpieczy ciągnik przed cząsteczkami soli, a także komplet oświetlenia roboczego LED o lekko czerwonym zabarwieniu, które umożliwia kontrolę pracy rozsiewacza w nocy, nawet przy opadach śniegu.

bk

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.