Nowości

Amazone - Na ciężkie i wilgotne

Data publikacji:

Nowy wał dyskowy może współpracować ze wszystkimi maszynami uprawowymi Amazone. Jest jednym z dziewięciu współwymiennych wałów z programu Amazone, pozwalających elastycznie reagować na warunki glebowe. Na przykład pracując na glebach średnich i mozaikowatych można go zastąpić klinowym wałem pierścieniowym KW, a na glebach piaszczystych - podwójnym wałem DUW o otwartym profilu U.

    wał dyskowy

Głębokie zagęszczanie

Wał dyskowy Amazone zbudowany jest z zamkniętych, zespawanych parami stalowych talerzy z uzębionymi krawędziami roboczymi. Powstałe w ten sposób dyski mają średnicę 600 mm i są zamontowane na wspólnej osi w odstępach co 12,5 cm. Aby wał nie zapychał się glebą, przestrzenie między dyskami oczyszczają przykręcane indywidulanie, regulowane skrobaki. Talerze są odporne na ścieranie, a w razie konieczności można je łatwo wymienić.

Dzięki swojej wysokiej masie wynoszącej 220 kg na metr szerokości roboczej oraz wąskim krawędziom roboczym dysków, nowy wał bardzo dobrze rozdrabnia oraz wtórnie zagęszcza ciężkie gleby na dużą głębokość. Wał rozcina bryły i grudy, wciska kamienie w głąb gleby, pozostawia wzruszoną, porowatą powierzchnię roli o niewielkiej skłonności do zamulania, co zapewnia dobrą wymianę gazową i retencję wody w uprawionej glebie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.