Amazone "mySeeder" do siewu

Amazone "mySeeder" do siewu

Firma Amazone zapewnia swoim klientom dedykowane informatyczne rozwiązania dla nowoczesnego rolnictwa. Prezentowana aplikacja mySeeder znacząco ułatwia proces kalibracji siewników.

Tradycyjna kalibracja siewnika wymaga od rolnika uwagi i poświęcenia dużej ilości czasu. Nowa kalibracja siewnika za pomocą smartfona ma zapewnić w tej kwestii optymalny komfort obsługi.
Już w 2015 r. firma Amazone wprowadziła TwinTerminal, który zwiększył wygodę użytkowników podczas obsługi maszyn. Wykorzystanie magistrali Isobus ułatwia i przyspiesza cały proces kalibracji. Po ustawieniu oprogramowania siewnika w tryb kalibracji dalszą część procesu można rozpocząć z poziomu TwinTerminal. Wprowadzone parametry, takie jak dawka wysiewu, prędkość jazdy i obszar do kalibracji można sprawdzić ponownie. Niewielkie odległości od systemu dozowania do terminalu skracają czas całej operacji, a bezpośrednie wprowadzanie wartości daje pewność. TwinTerminal instalowany jest bezpośrednio na siewniku w pobliżu zespołów dozujących, przez co operator może wykonywać bieżącą obsługę i wprowadzanie dawek dozowania dla kalibracji bezpośrednio na maszynie, oszczędzając przy tym czas na wielokrotne wsiadanie i wysiadanie z ciągnika.

Kolejnym krokiem w optymalizacji procesu kalibracji siewnika jest stosowanie dedykowanej aplikacji mySeeder. Aplikacja ta jest zaprojektowana w taki sposób, aby jej używanie było jak najbardziej intuicyjne i proste. Pierwszym krokiem jest tutaj rejestracja operatora za pomocą aplikacji mySeeder zainstalowanej na smartfonie i połączenie się z siewnikiem przez moduł Bluetooth. Siewnik musi mieć zainstalowany adapter Bluetooth Amazone. Terminal magistrali Isobus przenosi wówczas operację kalibracji do dedykowanej aplikacji. Z tego poziomu wprowadza i monitoruje się parametry robocze takie jak prędkość wysiewu, obszar kalibracji i prędkość jazdy. Ustawia się worek lub tackę do kalibracji, a maszynę kalibruje się za pomocą smartfona. Aplikacja mySeeder jest kompatybilna z siewnikami Cirrus, AD-P, Primera, DMC, Citan i Condor. Kolejnymi będą siewniki Centaya i Cataya, siewnik punktowy Precea i kombinacja siewnika ze zbiornikiem przednim Avant. Także maszyny posiadające kilka dozowników, takie jak Cirrus-CC z GreenDrill, mogą być kalibrowane przez kierowcę za pomocą smartfona z aplikacją mySeeder.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 05/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę


Reklama
Powiązane artykuły