[ATR] Nowości AmazoneSiewniki

Amazone "mySeeder" do siewu

Data publikacji:
myseeder amazone

Firma Amazone zapewnia swoim klientom dedykowane informatyczne rozwiązania dla nowoczesnego rolnictwa. Prezentowana aplikacja mySeeder znacząco ułatwia proces kalibracji siewników.

Tradycyjna kalibracja siewnika wymaga od rolnika uwagi i poświęcenia dużej ilości czasu. Nowa kalibracja siewnika za pomocą smartfona ma zapewnić w tej kwestii optymalny komfort obsługi.
Już w 2015 r. firma Amazone wprowadziła TwinTerminal, który zwiększył wygodę użytkowników podczas obsługi maszyn. Wykorzystanie magistrali Isobus ułatwia i przyspiesza cały proces kalibracji. Po ustawieniu oprogramowania siewnika w tryb kalibracji dalszą część procesu można rozpocząć z poziomu TwinTerminal. Wprowadzone parametry, takie jak dawka wysiewu, prędkość jazdy i obszar do kalibracji można sprawdzić ponownie. Niewielkie odległości od systemu dozowania do terminalu skracają czas całej operacji, a bezpośrednie wprowadzanie wartości daje pewność. TwinTerminal instalowany jest bezpośrednio na siewniku w pobliżu zespołów dozujących, przez co operator może wykonywać bieżącą obsługę i wprowadzanie dawek dozowania dla kalibracji bezpośrednio na maszynie, oszczędzając przy tym czas na wielokrotne wsiadanie i wysiadanie z ciągnika.

Kolejnym krokiem w optymalizacji procesu kalibracji siewnika jest stosowanie dedykowanej aplikacji mySeeder. Aplikacja ta jest zaprojektowana w taki sposób, aby jej używanie było jak najbardziej intuicyjne i proste. Pierwszym krokiem jest tutaj rejestracja operatora za pomocą aplikacji mySeeder zainstalowanej na smartfonie i połączenie się z siewnikiem przez moduł Bluetooth. Siewnik musi mieć zainstalowany adapter Bluetooth Amazone. Terminal magistrali Isobus przenosi wówczas operację kalibracji do dedykowanej aplikacji. Z tego poziomu wprowadza i monitoruje się parametry robocze takie jak prędkość wysiewu, obszar kalibracji i prędkość jazdy. Ustawia się worek lub tackę do kalibracji, a maszynę kalibruje się za pomocą smartfona. Aplikacja mySeeder jest kompatybilna z siewnikami Cirrus, AD-P, Primera, DMC, Citan i Condor. Kolejnymi będą siewniki Centaya i Cataya, siewnik punktowy Precea i kombinacja siewnika ze zbiornikiem przednim Avant. Także maszyny posiadające kilka dozowników, takie jak Cirrus-CC z GreenDrill, mogą być kalibrowane przez kierowcę za pomocą smartfona z aplikacją mySeeder.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 05/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.