[ATR] Technika Amazone

Amazone - Mam cię na oku nawozie

Data publikacji:

Wiosną w rozsiewaczach nawozu ZA-TS z technologią Isobus będzie można przetestować ciekawe rozwiązanie firmy Amazone o nazwie Argus Twin. Jest to system nadzorujący pracę maszyny i kierunek wyrzutu materiału.

Wystarczy poprzez terminal Isobus podać dawki rozsiewu i inne dane potrzebne do aplikacji nawozu. Dodatkowo w przypadku Argus Twin w tabelach rozsiewu przewidziano ustalenie kierunku wyrzutu z optymalnym rozdziałem poprzecznym. Mając te dane system stale porównuje za pomocą czujników radarowych (w ilości 14 – po 7 na każdą stronę) czy podany kierunek rozrzutu nawozu przez tarcze rozsiewające jest utrzymywany. Jeżeli tak się nie dzieje w wyniku np. właściwości nawozu, zużycia łopatek rozsiewających, jazdy na zboczu czy hamowania, wtedy rozsiewacz samoczynnie skoryguje ustawienia systemu prowadzenia nawozu, indywidualnie dla lewej i prawej strony. Warunkiem jest elektryczne przestawienie systemu prowadzenia.
Argus Twin pracuje również przy rozsiewie granicznym a także, gdy przełączane są sekcje szerokości. W terenie pagórkowatym system zapewnia wyrównanie nachylenia obszaru rozsiewu przez automatyczną korektę pozycji systemu dozowania nawozu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.