Aktualności

Amazone - Kolejny dobry rok

Data publikacji:

Rok finansowy 2017 był dla Grupy Amazone kolejnym bardzo dobrym okresem. Łączny skonsolidowany obrót firmy wzrósł do 457 mln euro, co jest nowym rekordem w historii przedsiębiorstwa. W porównaniu z rokiem ubiegłym, gdy obroty sięgnęły 406 mln euro, stanowi to wzrost o 12,6%.

    Dreyer Christian i Dreyer Justus

W roku 2017 popyt na maszyny Amazone wzrósł tak samo zadowalająco we wszystkich segmentach, a ponadprzeciętne obroty uzyskano w maszynach do uprawy gleby oraz ochrony roślin. W generującym aż ok. 80% obrotów eksporcie zanotowano znaczny wzrost sprzedaży szczególnie na rynkach Polski, Rumunii, Ukrainy, Kazachstanu, RPA i Białorusi. Lepiej niż zakładano wypadła też sprzedaż we Francji, a zwyżkowy trend zaobserwowano także na ważnych rynkach Niemiec i Austrii.
Dalszego wzrostu można oczekiwać również w roku 2018. – Już ostatnie miesiące ub. roku pokazały pozytywny klimat dla inwestycji w branżę rolniczą. Jednocześnie zainteresowanie klientów nowoczesną techniką i naszymi innowacjami jest tak wielkie, że również w przyszłym roku spodziewamy się wzrostu obrotów – podkreślają zarządzający firmą Amazone dyrektorzy Christian i Justus Dreyer.

Sukces dzięki innowacjom

Szefowie Amazone oceniają, że zatrudniające ok. 1850 pracowników przedsiębiorstwo znajduje się na stabilnej ścieżce wzrostu. – Bardzo dobry wynik w 2017 r. świadczy o tym, że nasze innowacje oraz stale rosnące zaangażowanie na wielu rynkach przynoszą owoce. Wraz z naszymi dystrybutorami, którzy kolejny raz wykonali kawał doskonałej roboty, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do roli specjalisty w zakresie inteligentnej uprawy – przekonują Christian i Justus Dreyer.
Miejsce wśród najbardziej innowacyjnych producentów zapewniają firmie wysokie nakłady na badania i rozwój, na które Amazone wydała w roku 2017 ponad 7% swoich obrotów. Efektem są liczne nowości, których sporo firma pokazała również podczas targów Agritechnica 2017, w tym kilka nowych maszyn, takich jak zaczepiany rozsiewacz ZG-TS 01, opryskiwacze UF 02 i UX 01, agregaty uprawowo-siewne Cataya i Centaya czy agregat uprawowy Ceus. Trzy innowacje Amazone zostały nawet wyróżnione srebrnymi medalami targów, a zaczepiany opryskiwacz UX 01 uhonorowano tytułem „Maszyny Roku 2018”.

Większa baza

Firma Amazone rozwija również bazę produkcyjną. W środki trwałe zainwestowała w ub. roku ponad 15 mln euro. Ważnym wydarzeniem było m.in. rozpoczęcie w sierpniu budowy wartego 16 mln euro zakładu w w Bramsche w Dolnej Saksonii, gdzie mają być produkowane opryskiwacze zaczepiane UX. Na 24-hektarowej działce powstają hale montażowe i magazyny o powierzchni 16 tys. m² oraz budynek biurowy. Z kolei w kwietniu oficjalnie otwarto nową lakiernię w halach o powierzchni 8000 m² w Hude-Altmoorhausen, której roczną przepustowość określono na 750 tys. m² lakierowanych powierzchni.
W węgierskiej miejscowości Mosonmagyaróvár, gdzie jesienią 2016 r. Amazone zakupiła zakład produkcji pługów firmy Vogel&Noot, rozwijana jest produkcja pługów Cayros. W tym zakładzie w pierwszej kolejności zainwestowano w modernizację parku maszynowego, która będzie kontynuowana również w roku 2018, m.in. poprzez zakup za ponad 1 mln euro nowego centrum obróbczego.

SS

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.