[ATR] Nowości Amazone

Amazone - Inteligentna produkcja

Data publikacji:
pole ilustracja
maszyna rolnicza amazone

Utrzymanie plonów, redukcja kosztów i ochrona środowiska napędzają innowacje Amazone. Według czołowego producenta techniki rolniczej, w przyszłości nadal będzie rosło zapotrzebowanie na precyzyjne i zautomatyzowane maszyny, zapewniające optymalny rozwój roślin, wysokie plony dobrej jakości, przy jednoczesnym ograniczeniu stosowania pestycydów i nawozów.

Firma Amazone wyznaczyła trzy ważne i powiązane ze sobą tematy, które zostaną zaprezentowane w postaci konkretnych rozwiązań i maszyn podczas targów Agritechnica 2019. Producent przedstawi swoje innowacje m.in. w zakresie cyfryzacji procesów produkcyjnych, zmniejszania zużycia środków produkcji oraz bardziej elastycznych technologii.

Cyfrowa przyszłość

Amazone 4.0 to słowo kluczowe i odpowiedź firmy na szybko rosnącą cyfryzację i wykorzystanie sieci we wszystkich procesach produkcyjnych w rolnictwie. Obejmuje ona obecny i przyszły wkład firmy w dziedzinę oprogramowania, elektroniki i systemów czujników.
W zmieniających się warunkach pogodowych pestycydy mają różną skuteczność, dlatego warto znać dokładną temperaturę i wilgotność, co umożliwia czujnik pogodowy AmaSense. Integracja czujnika w systemie Nevonex zapewnia opcję udostępniania tych danych systemom zarządzania, takim jak Xarvio Field Manager, co pozwala na dalszą optymalizację zużycia środków ochrony roślin.
Przy współpracy z firmą Exatrek (systemy zarządzania flotą), Amazone zaprezentuje również na Agritechnice gruber Cenius ZoneFinder, który pozwala uzyskać informacje na temat stanu gleby podczas jej uprawy. Uzyskane informacje o glebie można dostosować do jej struktury podczas następnego przejazdu, uprawiając tak głęboko, jak to konieczne i tak płytko, jak to możliwe.
Firma zaprezentuje także uproszczone sterowanie maszyną za pośrednictwem nowych aplikacji rolniczych AgApp. Dzięki takim narzędziom, jak aplikacja mySpreader, możliwe jest teraz jeszcze dokładniejsze rozprowadzanie nawozów. Dzięki SmartService 4.0 Amazone rozszerza z kolei procesy szkolenia w zakresie obsługi klienta, a także wspiera swoich partnerów handlowych i klientów w naprawach i konserwacji przy wykorzystaniu rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Podczas targów Agritechnica 2019 zainicjuje również działanie centrum danych Agrirouter, dostępne dzięki aplikacji myAgrirouter, które będzie bezpłatne dla wszystkich rolników i kontrahentów.

Mniej pestycydów i nawozów

Rolnictwo będzie koncentrować się coraz bardziej na „zintegrowanej produkcji roślinnej”, w której stosowanie środków chemicznych i nawozów jest ograniczone do niezbędnego minimum, na rzecz środków biologicznych i uprawowych. Dlatego zyskuje na znaczeniu mechaniczna ochrona roślin, dzięki zastosowaniu bardzo precyzyjnych kamer i technologii GPS. Kombinacja pielenia międzyrzędzi i opryskiwania w rzędach zapewnia skuteczną ochronę przy oszczędności pestycydów od 40 do 60%. Dzięki technologii mechanicznego pielenia firmy Schmotzer, Grupa Amazone może zaoferować narzędzia do różnych upraw i zastosowań.
W celu zmniejszenia zużycia pestycydów firma Amazone opracowała szereg innowacji dla opryskiwaczy. Wśród nich jest np. system przełączania pojedynczych dysz AmaSelect, który umożliwia opryskiwanie tylko zachwaszczonych miejsc, w oparciu o precyzyjne obrazowanie pola z dronów. Dzięki wspólnemu projektowi SmartSprayer (z firmą Bosch) możliwe jest teraz automatyczne rozpoznawanie chwastów w czasie rzeczywistym za pomocą kamer oraz opryskiwanie przy użyciu najnowszej aplikacji punktowej Amazone, w tym nawet tylko wybranych roślin. Ponieważ oprysk jest wykonywany tylko tam, gdzie jest potrzebny, możliwa jest oszczędność od 20 do 60% środka chwastobójczego. W tym zakresie Amazone oferuje m.in. zaawansowany opryskiwacz UX-AmaSpot, który dzięki technologii czujników i dysz rozpoznaje i opryskuje poszczególne rośliny. Na targach Agritechnica zostaną zaprezentowane nowe osiągnięcia w tej dziedzinie, w tym autonomiczne roboty polowe.
Z kolei oszczędności nawozów zapewnia m.in. nowy, precyzyjny siewnik pneumatyczny Precea, który ustanawia standardy nie tylko w zakresie przyjazności w obsłudze, dokładności i prędkości siewu różnych roślin. Dzięki systemowi FertiSpot maszyna może też umieszczać nawóz z nasionami, a tym samym zwiększyć jego wykorzystanie i efektywność. Podobnie nowy Cirrus-CC z dodatkowymi redlicami jednotarczowymi FerTeC, zamontowanymi przed wałem oponowym stanowi doskonały przykład wszechstronnego siewnika, umożliwiającego wysiew również nawozów na różne sposoby. Maszyna pozwala połączyć nawożenie w procesie siewu pojedynczego (Single-Shoot) i siewu podwójnego (Double-Shoot). Polega to na dostarczaniu niewielkiej ilości nawozu z ziarnem bezpośrednio w jedną bruzdę, co wspiera rozwój początkowy kiełków, a resztę nawozu przez redlicę FerTeC w osobną bruzdę. Cirrus-CC może być też stosowany do wysiewu mieszanek dwóch roślin, w tym mieszanek paszowych i okrywowych dla skutecznej redukcji chwastów i erozji. Może także wysiewać trzecią uprawę za pomocą nabudowanego nowego siewnika GreenDrill 501.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.