Nowości

Amazone Cirrus z opcją Minimum TillDisc

Data publikacji:

Firma Amazone wprowadza na rynek nowe narzędzie do nowoczesnych koncepcji uprawy gleby. Od teraz, poza standardowymi talerzami o średnicy 460 mm, siewnik Cirrus może być wyposażony w nowe talerze faliste Minimum TillDisc.

Przy rozstawie rzędów 16,6 cm, talerzy tnących można używać bezpośrednio przed redlicami do cięcia gleby, resztek pożniwnych lub żywej masy organicznej. Talerze faliste wzruszają wyraźnie mniej gleby niż konwencjonalne talerze.

Skuteczne zwalczanie chwastów

Po podstawowej uprawie gleby i zastosowaniu środków ochrony roślin oraz po pojawieniu się samosiewów i chwastów, przed nadchodzącym siewem gleba nie jest ponownie uprawiana. Nasiona kolejnych upraw są przesuwane dalej w kierunku przerwy wegetacyjnej, co minimalizuje kiełkowanie chwastów. Podczas siewu Minimum TillDisc wzrusza minimalną ilość gleby, spulchnia ją i tnie tylko w obszarze redlic pracujących za talerzami, aby zapobiec nowemu kiełkowaniu trawy.
Minimum TillDisc to narzędzie wielofunkcyjne, które pomaga również w efektywnym zwalczaniu chwastów i erozji. Metoda ta może być stosowana w już istniejących uprawach mieszanek paszowych w celu dosiania nowych kultur lub w celu zminimalizowania szkód spowodowanych zimowaniem.
Zastosowanie Minimum TillDisc na suchych obszarach pozwala na uprawę pasową oszczędzającą wodę, ponieważ uprawiane są tylko pasy bezpośrednio przed redlicami. Na glebach wilgotnych i kleistych talerze faliste wynoszą na powierzchnię mniej grudek niż w przypadku normalnych talerzy. Zastosowanie Minimum TillDisc sprawia, że Cirrus jest jeszcze lżejszy, co zmniejsza zużycie paliwa. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.