Nowości

Amazone - Cataya z RoTeC-Control

Data publikacji:

Wprowadzony w ubiegłym roku nowy mechaniczny agregat uprawowo-siewny Cataya Super firmy Amazone, zwracający uwagę zwartą, monolityczną konstrukcją, może być teraz wyposażony w dwa rodzaje redlic. Do dostępnych od początku podwójnych redlic tarczowych TwinTeC dołączyły ostatnio uniwersalne redlice jednotarczowe RoTeC-Control. Możliwość wyboru systemu redlic zwiększa krąg odbiorców maszyny i jej przydatność do różnych warunków.

Trzymetrowy agregat Cataya, składający się z siewnika Cataya 3000 Super zabudowanego na nowych maszynach aktywnych - bronie wirnikowej KE 3001 lub kultywatorach wirnikowych KX 3001 i KG 3001, wyposażonych w różne wały uprawowe, to idealna maszyna do siewu po orce i w mulcz. Dzięki redlicom RoTeC-Control zestaw może wykazać swoje zalety przede wszystkim przy pracy na polach z dużą ilością resztek pożniwnych oraz na glebach ciężkich i kleistych.
Trzymają głębokość
Podobnie jak TwinTeC, jednotarczowe redlice RoTeC-Control dostarczane są w wariantach rozstawu 12,5 cm lub 15 cm i także przy wąskim rozstawie rzędów zapewniają bardzo dobrą przepustowość w każdych warunkach. Czubek redlicy precyzyjnie przygotowuje czystą redlinę do  siewu, przez co nasiona uzyskują optymalny kontakt z glebą i znakomite warunki wschodów.

Redlica RoTeC dokładnie utrzymuje głębokość roboczą, dzięki bocznej tarczy prowadzącej Control 10 albo bocznej rolce prowadzącej Control 25. Agregat Cataya w wersji z redlicami RoTeC można wyposażyć do wyboru w zagarniacz sprężynowy lub rolkowy. W wypadku zagarniacza rolkowego nacisk redlic i rolek reguluje się niezależnie, odpowiednio do warunków glebowych: na glebach lekkich, suchych stosuje się niewielki nacisk redlic i duży nacisk rolek, natomiast na glebach ciężkich i wilgotnych ustawia się wysoki nacisk redlic przy niewielkim nacisku rolek.

Zestaw innowacyjny
Wyposażony w napędzane elektrycznie aparaty dozujące (bezstopniowa regulacja dawki od 0,4 do 550 kg/ha) oraz sterowanie ISOBUS (terminale Amatron 3, CCI lub Amapad, lub kompatybilny innej marki) agregat Cataya Super wyróżnia szereg innowacji zapewniających wysoki komfort obsługi, w tym system dozowania Precis czy centrum kalibarcji SmartCenter. System Precis umożliwia łatwe przestawianie maszyny z siewu normalnego na wysiew nasion drobnych i odwrotnie, a także z trybu wysiewu na tryb kalibracji, którą realizuje z kolei umieszczony z lewej strony SmartCenter. Do wykonania kalibracji wystarczy tylko nacisnąć jeden przycisk, a dwie komory wychwytujące nasiona można wysunąć z tej samej strony, bez potrzeby obchodzenia agregatu. Dodatkowo maszynę można wyposażyć w terminal Twin, pozwalający wykonać próbę kręconą bez konieczności ciągłego przechodzenia między kabiną a siewnikiem.
Cataya zwraca też uwagę dużym jak na siewniki mechaniczne zbiornikiem, mieszczącym w podstawowej wersji 830 l ziarna, a z nadstawą nawet 1270 l, zapewniającym krótsze przestoje na uzupełnienie nasion.
SS
Fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.