[ATR] Nowości Amazone

Amazone - AmaSelect z funkcją HeightSelect

Data publikacji:

Firma Amazone proponuje rozwiązanie, dzięki któremu wysokość belki polowej jest automatycznie dostosowywana w zależności od rozstawu i typu rozpylaczy. W przypadku gdy system AmaSelect automatycznie przełącza rozpylacze na rozstaw co 25 cm, nagrodzona srebrnym medalem targów SIMA funkcja HeightSelect automatycznie zmniejsza wysokość belki polowej.

Aby myśleć o bezpiecznej i skutecznej ochronie roślin należy aplikować środki z eliminacją ich znoszenia. Osiąga się ją przez prawidłowy dobór rozpylaczy, ciśnienia oprysku, prędkości jazdy, a także zachowanie właściwej wysokości belki polowej. Niewielki odstęp od powierzchni docelowej sprawia, iż wiatr wpływa na krople cieczy w ograniczonym zakresie. Optymalna wysokość belki polowej zależy od kąta oprysku rozpylaczy i ich rozstawu na belce polowej (co 25 lub 50 cm). Oczekiwany, poprzeczny rozdział cieczy roboczej to zasługa bardzo dobrego wzajemnego zestawienia wszystkich komponentów.

Automatyczne dopasowanie odstępu

Elektryczne 4-stopniowe włączanie pojedynczych rozpylaczy AmaSelect składa się z 4-pozycyjnego uchwytu rozpylaczy z ich elektrycznym przełączaniem. Na życzenie uchwyty rozpylaczy można wyposażyć w zestaw przedłużający do uzyskania rozstawu rozpylaczy co 25 cm. Dzięki temu, mając do czynienia ze specjalnymi rozpylaczami o kącie oprysku 80°, można uzyskiwać odstępy mniejsze niż 50 cm. Zaletą AmaSelect jest to, że do zmiany rozpylaczy nie jest konieczne wysiadanie z ciągnika - przełączanie między 4 rozpylaczami może być wykonywane wprost z kabiny.
Poza tym istnieje możliwość wykonywania automatycznego przełączania lub dołączania jednego rozpylacza. Przez wprowadzenie w terminalu optymalnego zakresu ciśnienia dla każdego pojedynczego rozpylacza w obrębie 4-stopniowego uchwytu rozpylaczy, system automatycznie przełącza rozpylacze zgodnie z założeniami. Dzięki temu, np. przy wyjściu poza optymalny zakres ciśnienia, istnieje możliwość zmiany konfiguracji z rozstawu rozpylaczy co 50 cm, na drugą konfigurację obejmującą rozstaw rozpylaczy co 25 cm, bądź też przełączenie na większe rozpylacze.
Przy pomocy funkcji HeightSelect odstęp między belką roboczą a powierzchnią opryskiwaną (w zależności od rozstawu i typu rozpylaczy) jest automatycznie dopasowywany. Nowością jest automatyczne i nieprzerwane sterowanie wysokości belki roboczej przy zmianie rozstawu rozpylaczy i ich typu. Gdy rozpylacz jest włączony, automatyczne prowadzenie belki roboczej reguluje odpowiedni odstęp do powierzchni opryskiwanej. Poprawia to efektywność stosowanych środków ochrony roślin poprzez zawsze optymalny rozdział poprzeczny i minimalne znoszenie, a także znacząco odciąża operatora.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.