[ATR] Aktualności AmazoneAgromixTech-Kom

Amazone/Agromix/Tech-Kom - Polskie Dni w Lipsku

Data publikacji:
blok
warsztat
wystawa, pole
pokaz maszyn

Na początku czerwca firma Amazone tradycyjnie gościła w Niemczech liczną grupę rolników zaproszonych przez firmy Agromix Rojęczyn i Tech-Kom Żabikowo, którym towarzyszyli przedstawiciele prasy branżowej, na Dniach Pola zorganizowanych specjalnie dla klientów z Polski. Tak jak w poprzednich latach, spotkanie odbyło się w należącej do producenta już od 20 lat fabryce Amazone BBG w saksońskim Lipsku.

Program dwudniowego, dwunastego już spotkania z cyklu „Polskie Dni Pola”, które w tym roku odbyło się 4-5 czerwca, przebiegał zgodnie ze sprawdzonym w poprzednich latach scenariuszem. Pierwszego dnia blisko 100-osobowa grupa gości miała okazję zwiedzić nowoczesny zakład Amazone, gdzie obecnie produkowane są maszyny stosowane w uproszczonych technologiach uprawy oraz opryskiwacze, natomiast drugi dzień wypełniły wykłady oraz prezentacje polowe. Podczas wykładów goście zostali zapoznani m.in. z wynikami doświadczeń uprawowych prowadzonych od roku 2000 przez firmę Amazone na polach wokół fabryki, mogli także wysłuchać prelekcji dra inż. Mirosława Czechlowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na temat korzyści stosowania rolnictwa precyzyjnego.

Akcje plenerowe

Dni Pola obejmowały też jak zwykle interesujące zajęcia w terenie, które rozpoczęły się od zwiedzania pól doświadczalnych, gdzie można było na własne oczy przekonać się, jakie są dobre, a jakie zły strony uprawy uproszczonej oraz uprawy tradycyjnej.
Spotkanie zwieńczyły prezentacje maszyn, które otworzył pokaz pracy produkowanego na miejscu nowego lekkiego, kompaktowego i zwrotnego opryskiwacza zaczepianego UX 5201 o pojemności nominalnej 5200 l (w ofercie także 4200 i 6200), z innowacyjnym aktywnym prowadzeniem belki polowej (21-40 m) w pionie (ContourControl) i aktywnym tłumieniem jej ruchów poziomych (SwingStop), zdobywcy tytułu „Maszyna Roku 2018”.
Ostatnie godziny wypełniły prezentacje innych produktów Amazone, w tym samojezdnego opryskiwacza Pantera oraz maszyn do uprawy i siewu. Wśród nich można było zobaczyć kompaktowe brony talerzowe Catros 8003-2TX (8 m) i Catros 3003 XL (3 m, laureat „iF Design Award 2018”), zaczepiany ścierniskowy kultywator mulczujący Cenius 5003-2TX (5 m), zawieszany 4-skibowy pług obracalny Cayros XMS4-950 VS z hydrauliczną regulacją szerokości orki (32-52 cm/korpus), a także agregaty uprawowo-siewne uzbrojone w dwutalerzowe redlice TwinTec: Cirrus 6003 (6 m, bierny z siewnikiem pneumatycznym) oraz Cataya 3000 super (3 m, aktywny z nabudowanym siewnikiem mechanicznym) - „Maszyna Roku 2017” (Sima) i laureat „iF Design Award 2018”.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.