[ATR] Nowości hardi

Alpha zoptymalizowana

Data publikacji:
hardi alpha

Firma Hardi ponownie odnowiła swoje samojezdne opryskiwacze z rodziny Alpha, poprawiając ich osiągi, niezawodność i komfort jazdy. Najnowsze Alpha evo EcoDrive charakteryzuje zrównoważone obciążenie przedniej i tylnej osi oraz niska masa, co zapewnia optymalny stosunek ciężaru do pojemności i wysoką wydajność nawet w mokrych warunkach polowych.

 

Alpha evo są standardowo wyposażone w kabinę 4. generacji i silniki spełniające normę emisji spalin Tier 5. System zarządzania napędem EcoDrive zapewnia większą elastyczność i ponad 30% niższe zużycia paliwa, zwłaszcza w transporcie drogowym.Podwyższony komfort jazdy gwarantuje nowe, pneumatyczne zawieszenie kabiny. Aby zapewnić dostęp serwisowy, zachowano możliwość podnoszenia kabiny. Amortyzacja kabiny jest dostępna w połączeniu z indywidualnym zawieszeniem kół na poduszkach powietrznych FloatRide (opcja)
 

Nowe belki i zbiorniki

W opryskiwaczach dostępne są nowe zbiorniki z polietylenu o pojemności 4200 i 5100 l (4500 i 5400 l netto) oraz nowy zbiornik do płukania RinseTank, który ma teraz pojemność 600 l. Do 400 l powiększono również zbiornik paliwa.Należące do najbardziej zaawansowanych belki Twin Force (18-36 m) ze wspomaganiem powietrznym wyposażono w nową sekcję środkową z wyjątkowym systemem AutoTerrain do zarządzania stabilizacją. AutoTerrain wyróżnia się tym, że nie tyle koryguje niezamierzone ruchy ramion, lecz im zapobiega. Inne funkcje obejmują nowy, hydrauliczny układ zapobiegający odchylaniu w poziomie oraz opcję pracy z pochyleniem ujemnym.

W belkach Twin Force kombinacja ukierunkowanego przepływu, kąta i prędkości powietrza pozwala zmniejszyć znoszenie nawet o 80%. Rezultatem jest lepsza penetracja upraw, a tym samym zmniejszenie zużycia środków ochrony i wody nawet o 30%. Jednocześnie połączenie większej liczby dni, w których możliwy jest oprysk, wyższych prędkości jazdy i rzadszych tankowań sprawia, że belka Twin Force zapewnia wzrost wydajności nawet o 100%.

W ofercie są też klasyczne belki stalowe Delta Force i aluminiowe. Dostępne w kilku wersjach belki Delta Force spełniają wymagania rolnictwa pod względem oczekiwanych szerokości (24-39 m), wysokiej prędkości roboczej, małej szerokości transportowej (2,55 m) i doskonałej wytrzymałości, przy zoptymalizowanej masie.

Zmiana w ruchu

Hardi oferuje również nowe systemy optymalizacji oprysku. Do najbardziej zaawansowanych należy opcjonalny M-Select, który zapewnia wyższą prędkość roboczą przy stałym ciśnieniu i wielkości kropel oraz dokładną aplikację w szerokim zakresie prędkości. M-Select umożliwia w pełni automatyczne przełączanie i optymalną kontrolę podczas aplikacji większymi lub mniejszymi dyszami lub kombinacjami dysz oraz stałą regulację ciśnienia w celu zmiennego dostosowania dawki (np. 50-600 l/ha) do wartości odpowiednich dla danej lokalizacji czy zabiegu (np. RSM, regulatory wzrostu). Ponadto system gwarantuje zarówno stałą dawkę (l/ha), jak i równomierny rozmiar kropli przy większej zmienności prędkości jazdy.

Dostępna jest też funkcja zmiennej dawki na sekcję, umożliwiająca jednoczesną aplikację wielu różnych dawek docelowych za pomocą kontrolera (Task Controller). Korzystając z przygotowanych map polowych, dawkę docelową można odpowiednio regulować niezależnie dla każdej sekcji (dotychczas było to możliwe tylko dla całej belki), co zapewnia znaczną oszczędność środków chemicznych i nawozów oraz zmniejszenie szkód w uprawach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.