[ATR] Nowości Alliance Tire Group

Alliance Tire Group z nowymi oponami radialnymi

Data publikacji:
opony

Firma Alliance Tire Group (ATG) we współpracy z rolnikami i dystrybutorami opracowała nowe opony radialne do ciągników – Agri Star II. Nowe ogumienie zapewnia najwyższej klasy wydajność i wydłużony okres eksploatacji.

Opony Agri Star II zostały wykonane w technologii Stratified Layer Technology (SLT), aby zagwarantować optymalne rozwiązania dla wymagającego środowiska pracy, jakim jest sektor rolniczy. Każdy klocek składa się z dwóch warstw o różnych profilach. Górna warstwa to warstwa jednokątowa, a dolna wielokątowa. Takie rozwiązanie kompensuje spadek wydajności opony w wyniku zużycia.

W połączeniu z większą głębokością przeciwślizgową i optymalną liczbą klocków taka kombinacja dwóch warstw zapewnia większą wydajność i wyjątkową przyczepność na polu nawet po dłuższym okresie eksploatacji, a także doskonałe właściwości jezdne.
Dzięki technologii SLT, niskiemu współczynnikowi zużycia, długiemu okresowi eksploatacji i wieloletniej najwyższej wydajności opona Agri Star II to odpowiedź na rzeczywiste potrzeby. Gdy zużyje się górna warstwa klocków około 40% głębokości bieżnika do działania wkracza dolna warstwa, a klocki zmieniają swoją geometrię. Ta nowa warstwa ponownie zapewnia doskonałą przyczepność i jest tak samo niezawodna, jak całkiem nowa opona. W codziennej pracy technologia SLT przyczynia się do wydłużenia okresu eksploatacji.

– Dzięki nowoczesnej technologii długa żywotność opon rolniczych nie jest już niczym niespotykanym. Ale co z jakością i wydajnością przy tak długim okresie eksploatacji? Naszym celem było przeniesienie długiej żywotności na nowy poziom – zapewnianie maksymalnej przyczepności nawet przy dużym zużyciu. I to nam się udało! Opony Agri Star II oferują doskonałą przyczepność porównywalną z nowymi oponami po 40% zużyciu.

- mówi Angelo Noronha, prezes Alliance Tire Group na obszarze EMEA.

Najwyższa wydajność na drodze i w terenie

Grubsza warstwa gumy w środkowej części i większa sztywność w połączeniu ze specjalną konstrukcją klocków w oponach Agri Star II zapewniają duży komfort, stabilność i przyczepność na drodze, a także lepsze właściwości antypoślizgowe i hamujące. Indeks prędkości „D” to kolejna cecha wyróżniająca te opony. Dzięki temu gwarantują one wyjątkową wydajność i wykraczają poza standardy w dziedzinie opon radialnych do ciągników.

Szerokie barki opony zapewniają ochronę gleby i upraw podczas prac na polu i na pastwiskach. Specjalne związki zabezpieczające powierzchnię opon podczas jazdy po ściernisku gwarantują ochronę przed uszkodzeniem, a poliestrowa osnowa zapobiega odkształceniom nawet w przypadku przegrzania w szczególnie trudnych warunkach roboczych. Wszystkie te cechy zapewniają wyjątkową trwałość opon. Natomiast unikalna konstrukcja klocków SLT umożliwia skuteczne samoczynne czyszczenie.

Dodatkowa zaleta: wyjątkowy design

Rewolucyjne opony Alliance Agri Star II oferują wyjątkowe właściwości w każdym zakresie. Oprócz najwyższej wydajności i długiego okresu eksploatacji dużą rolę w procesie projektowania odgrywała estetyka. Zakrzywione i potężne klocki, 5-stopniowa budowa łopatek bieżnika z efektem 3D, błyszcząca warstwa teflonowa i atrakcyjny odcień głębokiej czerni sprawiają, że tę oponę łatwo rozpoznać nawet na odległość.
Już od samego początku w ofercie Agri Star II będzie dostępnych 76 SKU w seriach 70 i 85, w tym modele o specjalnych rozmiarach i różnych indeksach nośności, co niemal w 100% pokrywa zapotrzebowanie rynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.