[ATR] Opinie użytkowników Alliance Tire Group

Alliance Tire Group - Opony sprawdzone w praktyce

Data publikacji:
wielkie opony
Jean Marc Chauviré

Jean Marc Chauviré z niewielkiej miejscowości Malguénac we francuskiej Bretanii, prowadzi wraz z żoną wiodącą w regionie firmę usług rolniczych. Jako profesjonalista, przedsiębiorca chętnie wykorzystuje najnowsze rozwiązania i technologie. Nie inaczej jest w wypadku ogumienia, dlatego od ponad dekady pan Chauviré stosuje opony Alliance Tire Group (ATG).

– Jesteśmy wyjątkowo dumni ze współpracy z panem Chauviré, choć rozpoczęła się ona w niezbyt przyjemny sposób - klient zadzwonił do nas, aby złożyć reklamację – wspomina Nicolas Boileau, technik z firmy ATG. Problem musiał być jednak rozwiązany sprawnie, skoro po upływie 10 lat przedsiębiorca wciąż korzysta z usług Alliance. – Każdego dnia muszę stawiać czoła wielu wyzwaniom, jednak wiem, że pracownicy ATG zawsze pomogą mi znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Oni naprawdę mnie słuchają, a ja im ufam. Jestem fanem opon Alliance od ponad 10 lat nie tylko ze względu na ich wysoką jakość, minimalne zużycie i duże oszczędności jakie zapewniają, lecz także właśnie z powodu bardzo dobrej współpracy z personelem firmy ATG, który jest zawsze dostępny, w każdej sytuacji służy radą i wsparciem. To otwarte nastawienie robi różnicę  – przekonuje Jean Marc Chauviré, który jeździ m.in. na oponach Alliance A380 i A390, a od niedawna także A360 i A372 IF.

Niezawodne od lat

Model A380 to jedna z najpopularniejszych opon Alliance w Europie, przeznaczona do pracy na miękkim gruncie, zapewniająca doskonałą wydajność. – Opony A380 były pierwszym produktem Alliance, który kupiłem. Doceniam zwłaszcza ich zdolność do samo oczyszczania się. Poza tym dzięki swojej konstrukcji opona A380 w każdych warunkach wykazuje minimalny opór toczenia, co ułatwia ciągnięcie przyczep bez potrzeby angażowania dodatkowej mocy ciągnika – przedsiębiorca wylicza zalety ogumienia.
Pan Chauviré używa również opon A390, zaprojektowanych do ruchu drogowego, posiadających bieżnik bezkierunkowy, podobnie zresztą jak A380. – Opony A390 pozwalają obniżyć koszty transportu, bo mają płaski profil bieżnika i charakteryzują się niskim oporem toczenia. W połączeniu z ich wytrzymałą, a jednocześnie elastyczną konstrukcją nacisk rozkłada się równomiernie, co znacząco zmniejsza zużycie podczas intensywnego wykorzystania na drogach – przekonuje usługodawca.
Kolekcję ogumienia Alliance w bretońskiej firmie uzupełniły ostatnio opony A360 w rozmiarze 650/75R32, w które wyposażone są świeżo zakupione rozrzutniki.

Następne do kompletu

Maszyny pana Chauviré pracują zarówno w polu, jak i na drodze, dlatego ich właściciel poszukuje również opon zapewniających odpowiednią trakcję na każdej nawierzchni. Dlatego ostatnim zakupem przedsiębiorcy były uniwersalne opony ATG A372 IF - Agriflex 600/70R30 i 710/70R42, w których ciśnienie, w stosunku do poprzednich modeli, przy takim samym obciążeniu można obniżyć o 20%. – Kluczowym czynnikiem w wypadku intensywnie eksploatowanych opon jest obniżanie kosztów. Dlatego zaproponowaliśmy wysoce wydajne opony Alliance A372 IF dostosowane do każdych warunków, zapewniające zmniejszony nacisk i minimalne uszkodzenia gleby oraz doskonałą relację jakości do ceny – wyjaśnia Nicolas Boileau z firmy ATG i dodaje – Opony te zapewniają doskonały komfort oraz spokojną jazdę przy mniejszych wibracjach i niższym hałasie, co pozwala znacznie ograniczyć zmęczenie kierowcy. 
Nowe opony, w które wyposażono ciągnik Fendt, mają już przebieg ponad 200 mth i jak dotychczas spisują się bardzo dobrze. – Opony A372 zastosowałem po raz pierwszy i jak na razie jestem usatysfakcjonowany w 100%. Szczególnie jestem zadowolony z ich minimalnego zużycia po przepracowanych 200 godzinach – wyjaśnia Jean Marc Chauviré, który planuje nawet podnieść mocy ciągnika, w przekonaniu, że nowe opony zapewnią oszczędność czasu i paliwa, przy zachowaniu wysokiej jakości pracy. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.