Nowości Uprawa i siew

Alien System - orka i siew w jednym przejeździe

Data publikacji:

Firma Alien System wprowadza na rynek nową technologię = maszynę, która umożliwia orkę i siew w jednym przejeździe. Producent przekonuje, iż rozwiązanie to zapewnia nie tylko znaczne oszczędności czasu, ale również znaczną redukcję zużycia paliwa i kosztów eksploatacji.

    Alien System - orka i siew w jednym przejeździe

Firma Alien System oferuje pierwszą na świecie seryjnie produkowaną maszynę rolniczą, która łączy w sobie funkcje orki i siewu w jednym przejeździe. Maszyna montowana na przodzie traktora jest specjalnie zaprojektowana do jednoczesnego użycia z pługiem, stanowiąc kompleksowe rozwiązanie do siewu. Orka, przygotowanie gleby i siew nasion oraz nawozów mineralnych lub międzyplonów odbywają się w jednym przejeździe.

Innowacyjna konstrukcja

Maszyna Alien składa się z trzech głównych części: jednostki roboczej, ramy nośnej z ramieniem obrotowym oraz zbiornika na nasiona i nawóz z dozownikami i sterowaniem. Ramię obrotowe umożliwia przesuwanie jednostki roboczej w lewo lub w prawo od traktora oraz ustawienie jej w pozycji transportowej. Dzięki tej konstrukcji Alien jest dobrym narzędziem do przygotowania drobno rozdrobnionego, równomiernie głębokiego i dobrze zagęszczonego łoża siewnego bezpośrednio po orce.

 

Modułowość i elastyczność

Alien jest modułowy i można go łatwo dostosować do różnych rodzajów gleby w zależności od jej granulacji i składu. Dostępne są różne szerokości robocze: 1,5; 1,8; 2,1; 2,4; 2,7 i 3 m. Maszyna jest przy tym bardzo efektywna – zapewnia wydajność 1,5 ha/h i głębokość roboczą do 15 cm. Wymagana moc ciągnika to 170 KM (dla maszyny o szerokości 2,1 m), a przy prędkości roboczej od 8 do 10 km/h zużycie paliwa wynosi około 18 l/ha.

Praktyczne zastosowanie i opinie użytkowników

Próby polowe pokazują, że system jednoczesnej orki i siewu nie tylko obniża koszty agrotechniczne, ale także poprawia potencjał plonów. Zygmunt Wierzbiński, użytkownik Alien, mówi: 

– Uprawiam ponad 200 ha, głównie na glebach piaszczystych. W ostatnich latach gruntownie przemyślałem swoją strategię produkcji roślinnej. Dzięki prototypom Alien System radykalnie obniżyłem koszty bez widocznej utraty plonów. Pracuję z maszynami Alien już od 3 lat. Technologia jednoczesnej orki i siewu jest na dłuższą metę ekonomicznie uzasadniona.

Zaawansowane technologie

Maszyna posiada sterowanie Wi-Fi, które dzięki centralnemu panelowi sterowania i komunikacji bezprzewodowej umożliwia łatwą obsługę i dokumentację. Dzięki swojej mobilności może być transportowana na przyczepie, co zapewnia szybkie i bezpieczne wdrożenie.

 

Korzyści dla rolników

Alien System oferuje kompleksowe rozwiązanie dla rolników, którzy chcą zwiększyć efektywność i zrównoważony rozwój swoich gospodarstw. Ta innowacyjna technologia nie tylko zmniejsza obciążenie środowiska, poprawia jakość gleby i wzrost roślin, ale także przyczynia się do długoterminowo ekonomicznego i ekologicznego prowadzenia gospodarstwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.