[ATR] Aktualności John Deere

Aktualizacja oferty rolnictwa precyzyjnego John Deere

Data publikacji:
Aktualizacja oferty rolnictwa precyzyjnego John Deere

John Deere od lat oferuje rozwiązania dla rolnictwa precyzyjnego, zwiększające wydajność i komfort pracy. W bieżącym sezonie firma aktualizuje wszystkie podstawowe elementy swojego zaawansowanego wyposażenia. Ważnymi elementami, które należy wymienić są zupełnie nowa rodzina wyświetlaczy John Deere G5 oraz modem JDLinkTM M. Dzięki wprowadzanym aktualizacjom technologia John Deere Precision Ag ma być w założeniu jeszcze szybsza, wydajniejsza i bardziej przystępna cenowo dla każdego rolnika i usługodawcy.

Nowa rodzina wyświetlaczy John Deere G5 to rozdzielczość Full HD, dodatkowa pamięć i zwiększona moc obliczeniowa. W ten oto sposób nowy G5 staje się jednym z najpotężniejszych dostępnych wyświetlaczy na rynku. Oferowany jest w dwóch wersjach mobilnych, których można używać we wszystkich markach, następnie dwóch ze zintegrowanymi monitorami do wybranych maszyn John Deere oraz z opcją rozszerzonego monitora.

Wyświetlacz w wersji G5 Universal ma przekątną 10,1 cala, a w wersji G5Plus 12,8 cala, a to oznacza, że w porównaniu do swoich poprzedników zapewnia do 33% więcej miejsca na mapy i inne ważne informacje. Wyświetlacze przenośne mają ponadto dodatkową ochronę dzięki wodoodporności klasy IP65, modele G5Plus standardowo obsługują funkcje AutoTrac i Section Control. Oczywiście pozostaje również pełna kompatybilność ze standardem AEF Isobus.

Interfejs użytkownika nie został zmieniony i pochodzi z modeli czwartej generacji, połączenie nowych technologii ze sprawdzonym już rozwiązaniem zapewnia bowiem natychmiastowy wzrost wydajności pracy bez konieczności długiego ponownego uczenia się obsługi sprzętu. Co ważne, John Deere wprowadza również nowy program licencji na zaawansowane funkcje, przez co użytkownik płaci tylko za to, czego potrzebuje, a koszty usług mogą zostać znacząco zmniejszone. Nowa gama wyświetlaczy G5 jest przystosowana do przyszłych rozwiązań dzięki możliwości regularnej aktualizacji oprogramowania. Modele G5Plus Universal i G5 Universal będą dostępne do zamówienia jeszcze w tym roku, wersje G5PlusCommandCenterTM i G5 CommandCenterTM od 2024 r.

Nowy modem JDLinkTM M i R

Kolejną nowością technologiczną John Deer jest modem JDLinkTM M, zapewniający łączność i przesyłanie danych pomiędzy maszyną, a chmurą. Rozwiązanie to przewidziane jest dla posiadaczy większej floty maszyn i stanowi przystępną cenowo alternatywę dla znanego już modemu w wersji JDLinkTM R.

Modem JDLinkTM M to rozwiązanie typu „plug and play”, jest kompatybilny z protokołem SAE J1939 i jest w stanie przetwarzać ponad 14 punktów danych z maszyn różnych marek. Tego rodzaju kompatybilność zapewnia największą uniwersalność i pozwala na bezproblemowe zarządzanie flotą mieszaną w jednym portalu The John Deere Operations CenterTM. Rozwiązanie wygodne i praktyczne.

Precyzja działania ze StarFireTM 7000

Pozycjonowanie z wykorzystaniem satelitów staje się w rolnictwie coraz bardziej popularne. W zeszłym roku, firma John Deere wprowadziła system StarFireTM 7000 z nowym sygnałem RTK. Zapewnia on dokładność do 2,5 cm i czas połączenia poniżej 8 minut. StarFireTM 7000 działa z jeszcze lepszą łącznością niż poprzednie generacje dzięki dodatkowym sygnałom satelitarnym Galileo i Bei
-dou. Jest już dostępny na rynku.

Aktualizowane centrum operacyjne

Centrum operacyjne John Deere jest stale ulepszane, aktualizowane i dostosowywane do nowych potrzeb rolników. Moduł JDLinkTM zapewnia tutaj bezpłatną, dwukierunkową łączność dla automatycznego przesyłania danych upraw i maszyn. Z firmą John Deere, inteligentne rozwiązania stają się dla rolników bardziej przystępne. Nowoczesne technologie oraz wsparcie dilerów mają ogromne znaczenie dla tego procesu, czyniąc dzisiejsze rolnictwo bardziej wydajnym. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.