Aktualności

Akcje producentów - Zmiana faworytów na giełdzie

Data publikacji:

Notowani na giełdzie producenci techniki rolniczej są bardzo powściągliwi w swoich prognozach na cały bieżący oraz nadchodzący rok. W szczególności dotyczy to firmy John Deere. Za to kilku koncernom udało się zwiększyć swoje marże, a tym samym zysk. Niespecjalnie wpłynęło to jednak na kurs akcji. Inwestycje w tę branżę należy więc rozumieć jako inwestycje długoterminowe.

John Deere & Co

W pierwszej połowie roku kurs akcji stał w miejscu, z dużą obniżką w maju, kiedy poprawiono prognozy na najbliższy rok obrotowy  (w przypadku firmy Deere rok obrotowy nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym). Szef Deere Samuel R. Allen dostrzegł „niepewne warunki” właśnie w segmencie techniki rolniczej, szczególnie przez wzgląd na grożące katastrofą spory handlowe prezydenta USA z Chinami i Europą, które wpłynęły szczególnie na rolników amerykańskich. Przedstawione przy tym już 17 maja dane liczbowe koncernu za pierwszą połowę roku obrotowego nie były wcale takie złe: przychody. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 17-18/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.