Nowości

AgroSmart - telematyka pod strzechy

Data publikacji:

Rozwój rozwiązań cyfrowych sprawia, że zaawansowane systemy monitoringu maszyn stają się w rolnictwie coraz bardziej dostępne. Jednym z nich jest zaprojektowany i produkowany w Polsce profesjonalny telematyczno-logistyczny system AgroSmart firmy OptoScan, który dostarcza szeregu informacji ułatwiających zarządzanie parkiem maszynowym i pozwalających zwiększyć efektywność jego wykorzystania.

W porównaniu z innymi rozwiązaniami tego typu oferowanymi na rynku, AgroSmart wyróżnia się według jego dostawcy dużymi możliwościami oraz dobrą ceną, przystępną dla każdego, nawet najmniejszego gospodarstwa. Korzystanie z danych maszyn jest możliwe z każdego miejsca, gdzie jest zasięg telefonii komórkowej bądź bezpośredni dostęp do sieci, a do komunikowania się z platformą systemu służy wszechstronna aplikacja webowa AgroSmart, która nie wymaga instalacji i działa na wszystkich smartfonach, tabletach i komputerach z przeglądarką internetową.

Efektywnie i oszczędnie

Oprócz tego AgroSmart to doskonałe narzędzie do optymalizacji wykorzystania sprzętu rolniczego, zużycia paliwa czy zarządzania czasem pracy, zarówno maszyn, jak i pracowników. Jeśli maszyna jest wyposażona w magistralę CanBus, uzyskuje się bowiem zdalny dostęp do takich danych, jak ilość zużytego paliwa (na pracę na danym polu i dojazd), ilość AdBlue (z alarmem niskiego stanu), obroty silnika, temperatura silnika, stan licznika, liczba przepracowanych motogodzin, napięcie na akumulatorze, praca układu EHR, obroty WOM czy położenie TUZ-u, tankowania, ilość paliwa pozostającego w zbiorniku z sygnalizacją niskiego stanu. Możliwe jest także sygnalizowanie zbyt długiego postoju z uruchomionym silnikiem i alarmowanie o wyłączeniu silnika bez studzenia turbiny. AgroSmart umożliwia ponadto archiwizowanie danych, w tym przejechanych tras, wykonanych prac polowych czy zużycia paliwa, a także sporządzanie raportów i porównywanie różnych parametrów w czasie, np. kosztów paliwa w kolejnych latach czy dla różnych sposobów uprawy na danym polu.

Logistyka i ochrona

AgroSmart to system uniwersalny, który można zainstalować praktycznie w każdej maszynie samojezdnej, zaprojektowany specjalnie pod kątem logistyki i ochrony sprzętu rolniczego. W podstawowym zakresie zamontowane w maszynie urządzenie systematycznie przesyła informacje o jej położeniu, prędkości, kierunku jazdy, a także wyjechaniu z określonej strefy, uruchomieniu poza godzinami pracy czy przewożeniu na lawecie, co zapewnia także ochronę przed kradzieżą. W razie zaistnienia którejś z tych sytuacji, zarządzający gospodarstwem otrzymuje na telefon komórkowy lub e-mail odpowiedni komunikat. Nadzór nad parkiem maszynowym może też prowadzić w tym zakresie działające całodobowo Centrum Monitoringu, którego operator po odebraniu alarmu natychmiast kontaktuje się z właścicielem maszyny lub innymi upoważnionymi osobami i po potwierdzeniu kradzieży rozpoczyna działania zmierzające do jej odzyskania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.