Aktualności

Agros-Wrońscy. Pokaz w jęczmieniu

Data publikacji:

Agros-Wrońscy, autoryzowany diler marek New Holland i Agro-Masz, zorganizowało pokazy polowe z udziałem maszyn tychże firm. Mimo deszczowej aury impreza odbyła się 9 lipca w miejscowości Strzelce Wielkie (woj. łódzkie).

 

    Agros-Wrońscy. Pokaz w jęczmieniu

Podczas pokazów zaprezentowano stacjonarnie m.in. kombajny New Hollanda reprezentujące dwie klasy maszyn. Wszechstronny model CX6.80, wyróżniający się elastycznością pracy, praktycznymi rozwiązaniami i łatwością obsługi oraz z topowej serii - model CX7.80 o wydajności charakterystycznej dla największych kombajnów, wyposażony w nagrodzony na wystawie Agritechnica 2019, bęben Ultra-Flow o przestawionej konfiguracji cepów, który zwiększa wydajność omłotu, zapewnia płynniejszy przepływ masy żniwnej, ciszej pracuje i pozwala ograniczyć zużycie paliwa.

Kombajn CX6.80 zapewnia szerokość roboczą 4,57-9,15m, wyposażony jest w układ 6 wytrząsaczy słomy i zbiornik na ziarno o pojemności 9300 l z centralnym napełnianiem, składanym elementem przenośnika ślimakowego i systemem „Bubble-up”. Maksymalna moc silnika NEF o pojemności 6,7 l uzyskiwana jest przy prędkości obrotowej 2000 obr./min i wynosi 313 KM. Kombajn można przezbroić w różne przyrządy żniwne w tym heder zbożowy High Capacity, heder zbożowy Heavy Duty Varifeed z wysunięciem kosy 575 mm, a także w przystawkę do zbioru kukurydzy w wersji 5-, 6- i 8-rzędowej. Kabina operatora Harvest Suite Deluxe wyposażona została w fotel z amortyzacją pneumatyczną, klimatyzację i ogrzewanie oraz monitor IntelliView IV. Opcjonalnie można ją doposażyć np. w dwie kamery rejestrujące z widokiem na zaczep i rurę rozładunkową oraz pakiet reflektorów roboczych w technologii LED.

Model CX7.80 oferuje szerokość roboczą w zależności od zastosowanego zespołu żniwnego. Dla hedera zbożowego High Capacity  jest to 4,50-7,32 m, hedera Varifeed 4,88-7,62 m, a dla Superflexa 6,1-9,15 m. Kombajn można też wyposażyć w przystawkę do kukurydzy w wersji 5- i 6-rzędowej, ze zintegrowanym rozdrabniaczem łodyg i obrotowymi rozdzielaczami łanu. Napęd kombajnu zapewnia silnik FPT Cursor 9 o pojemności 8,7 l i mocy 340 KM. Sprawdzonym dopełnieniem napędu jest klasyczna, hydrostatyczna, 4-biegowa skrzynia biegów. Centralnie napełniany zbiornik na ziarno ma pojemność 9000 l, i co ważne, posiada składane osłony na czas transportu drogowego. Jako przedstawiciel flagowej serii New Holland, prezentowany model posiada do wyboru wiele interesujących funkcji.

Wymienić w tym miejscu należy automatyczne prowadzenie Intelli Steer, automatyczne zawracanie na uwrociu Intelli Turn, udostępnianie między pojazdami danych dotyczących granic, map i linii naprowadzania IntelliField, układ optymalizacji wydajności kombajnu Intelli Cruise, układ automatycznego prowadzenia w rzędach do zespołów żniwnych do kukurydzy. Jest też pakiet profesjonalnych usług telematycznych MyPLM Connect, a także tak praktyczne funkcje jak pomiar wilgotności ziarna czy technologia analizy składników odżywczych za pomocą czujnika bliskiej podczerwieni NIR.

Pro-Belt 190 

Żniwa to oczywiście również poligon dla pras zwijających, takich jak prasa Pro-Belt 190, przeznaczona dla dużych gospodarstw i firm usługowych, pozwala bowiem na tworzenie solidnie uformowanych, okrągłych balotów o wymiarach  90 / 165 x 120 cm, pracę z mokrym materiałem na kiszonkę czy masywnymi pokosami słomy. Dostępne są w wersji z systemem SuperFeed oraz z nowym 25-nożowym systemem podawania CropCutter  z rotorem o dużej średnicy. Prasa Pro-Belt 190 wymaga ciągnika o mocy co najmniej 100 KM, z wałem odbioru mocy pracującym z prędkością 1000 obr./min i do tego dwóch zaworów hydrauliki zewnętrznej. Napęd główny zapewnia dzielona przekładnia TwinDrive.

W skład układu roboczego prasy wchodzą podbieracz MaxiSweep z 5 rzędami palców na gumowych podstawach, system podawania z rotorem o średnicy 520 mm z układem zębów w kształcie litery „V”. Formowanie bel umożliwia natomiast technologia Roll-Belt - zestaw dwóch rolek formujących i 4 bezszwowych pasów o szerokości 273 mm. Kontrola stopnia zagęszczenia balotów realizowana jest z kabiny ciągnika. Baloty owijane są siatką w systemie „kaczy dziób”, gdzie rozprowadzające rolki zapewniają równomierne pokrycie całej beli, a ilość podawanej siatki regulowana jest przez czujniki. Prasa Pro-Belt 190 może być również doposażona w dedykowane nowoczesne rozwiązania, jak monitor IntelliView IV, system IntelliBale oraz sensory do pomiaru wilgotności.

Wydajnie z Agro-Masz-em

Podczas pokazów zaprezentowano w polu maszyny firmy Agro-Masz - od brony talerzowej do uprawy ultrapłytkiej Faster do 4-skibowego pługa obrotowego Vario. Wśród tych maszyn znalazł się również interesujący zestaw uprawowo-siewny Aquila Drive, który składa się z agregatu talerzowego oraz siewnika pneumatycznego i cechuje się wysoką wydajnością i precyzją działania. Model Aquila Drive 400 o masie własnej 5800 kg wymaga do agregacji ciągnika o mocy 180-240 KM. Zapewnia przy tym wydajność do 7,2 ha/h i głębokość roboczą do maksymalnie 15 cm.
Układ roboczy agregatu zawiera dwa rzędy talerzy o wymiarach 460x5 mm z hydraulicznie regulowaną głębokością pracy, redlice dwutalerzowe o średnicy talerza 343 mm oraz oponowy wał doprawiający.

Głębokość robocza redlic regulowana jest mechanicznie, docisk realizuje układ hydrauliczny, co znacznie ułatwia pracę z siewnikiem pneumatycznym. Koło kopiujące o średnicy 330 mm zapewnia optymalne odwzorowanie nierówności terenu. Siewnik pneumatyczny posiada spawaną skrzynię o pojemności 2800 l, która gwarantuje dłuższy czas pracy bez zbędnych przestojów, aparat wysiewający napędzany jest natomiast za pomocą silnika elektrycznego i skonstruowany tak, aby w sprawny sposób umożliwić wymianę wałka dozującego, dając tym samym szeroki zakres wyboru wysiewanego materiału. Dmuchawa pneumatyczna napędzana jest silnikiem hydraulicznym. Agregat oferuje wiele praktycznych rozwiązań, jak np. sterowanie ścieżkami technologicznymi oraz wyłączenie połowy wysiewu za pomocą komputera. Sterowanie pracą maszyny możliwe jest poprzez terminal zgodny ze standardem ISO BUS: Touch 800, Smart 570 lub Smart 430. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.