Aktualności

Agroperfekt - Klient na pierwszym planie

Data publikacji:

Doprawdy trudno jest już dziś wśród firm zajmujących się dystrybucją sprzętu rolniczego znaleźć przedsiębiorstwa nie stawiające dbałości o klienta na pierwszym miejscu. Ten element obsługi jest zatem także priorytetem dla firmy Agroperfekt z siedzibą w znajdujących się tuż obok granicy trzech województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego - Kisielicach. Przedsiębiorstwo na tym polu stawia na szereg nowych rozwiązań, co doskonale udowadnia w zakresie sprzedaży części zamiennych.

Założona w roku 2007 spółka należy do grona najbardziej interesujących dystrybutorów sprzętu rolniczego, m.in. ze względu na oferowany asortyment maszyn rolniczych czołowych producentów czy też biorąc pod uwagę budowanie długotrwałych relacji z klientami. Jeśli chodzi o flagowe marki, Agroperfekt współpracuje przede wszystkim z takim potentatami, jak koncern AGCO, a także firmy Pöttinger czy JCB. Firma z Kisielic jest wierna filozofii urozmaicania obsługi klienta. Dlatego też sprzedaż części odbywa się kilkoma kanałami - bezpośrednio w punktach sprzedaży lub poprzez drogę telefoniczną bądź e-mailową. – Klient zakupioną część może odebrać osobiście lub może zostać wysłana do niego za pośrednictwem firmy kurierskiej. Wszystko zależy od preferencji klienta - w tej kwestii jesteśmy bardzo elastyczni – zauważa Grzegorz Jankowski, prezes zarządu spółki Agroperfekt. – Nasz asortyment to nie tylko filtry i oleje do ciągników Valtra, które są naszym głównym produktem. Oprócz tego w sprzedaży posiadamy części uprawowe, a także części zamienne do kombajnów zbożowych oraz innych ciągników - skrzyń biegów, osi przedniej, hydrauliki siłowej i instalacji elektrycznych – wyjaśnia Grzegorz Jankowski.

Bogaty asortyment

Agroperfekt działa m.in. w ramach spółdzielni Promodis, która także na terenie Polski ma swoją sieć sklepów - należą do niej placówki w Kisielicach i Działdowie. – Główną korzyścią z tytułu współpracy z firmą Promodis jest zwiększenie asortymentu sprzedaży, konkurencyjność cen i zwiększenie zasięgu docierania do klienta. Rolnicy mają do dyspozycji wszystko to, co jest potrzebne do prowadzenia gospodarstw rolnych, zarówno tych mniejszych, jak i wielohektarowych. Wszystko to na powierzchni około 50 m² - sklepy są czynne codziennie w godzinach 7.30-15.30 – mówi prezes spółki Agroperfekt, dodając, iż: – Dla naszej firmy dużym plusem jest możliwość współpracy z firmami podobnymi do naszej, co pozwala nam zdobywać dodatkowe informacje o rynku i wymieniać się zdobytym doświadczeniem.

Zakupy on-line

Poza prowadzoną stacjonarnie sprzedażą części Agroperfekt postawił również na zwiększający możliwości marketingowe sklep internetowy. – Sprzedaż internetowa daje większe możliwości dotarcia do klienta detalicznego. Efektem takiej pracy jest większa sprzedaż bezpośrednia. Klient uzyskuje podstawowe informacje o firmie, takie jak zakres sprzedawanych maszyn, pracy serwisu oraz zakres dostępnych części. Często wielu z nich dzwoni z zapytaniami niezwiązanymi ze sprzedażą internetową, lecz właśnie za tym pośrednictwem uzyskują numery kontaktowe do sprzedawcy części czy maszyn – przekonuje Grzegorz Jankowski. – Oczywiście nabywcy części zamiennych przed zakupem widzą daną część lub element w rzeczywistości, nie za pośrednictwem zdjęcia wstawionego z katalogu, tylko bezpośrednio „z półki”, co zwiększa ich zaufanie do sprzedawcy. Klient podczas zakupu on-line sam decyduje o tym, co zamawia, ile i jaki jest sposób dostawy towaru. Rzecz jasna nabywcy z branży rolniczej potrzebują jeszcze czasu, aby przekonać się do zakupów w sieci - póki co preferują kontakt osobisty – dodaje prezes spółki Agroperfekt.

Grzegorz Antosik

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.