[ATR] Aktualności AmazoneAgromix

Agromix/Amazone - Dni Pola w Lipsku

Data publikacji:
hala, ludzie
maszyna na polu
zdjęcie grupowe
pole z maszynami
oranie pola
pole

Stałym elementem krajobrazu branży maszyn rolniczych są organizowane przez dystrybutorów sprzętu wyjazdy do fabryk, również tych zlokalizowanych za naszą zachodnią granicą. Zwolennikiem tej formy prezentacji jest także firma Amazone, która regularnie – w ramach organizowanych rokrocznie Polskich Dni Pola, dostarcza szeregu takich atrakcji zapraszając do swojej fabryki Amazone BBG w Lipsku, prezentując przy tym nowoczesne technologie w produkcji roślinnej oraz najświeższe nowości z bogatego asortymentu maszyn.

W dniach 7-8 czerwcafirma Agromix z Rojęczyna po raz kolejny zabrała do fabryki w Lipsku grupę kilkudziesięciu rolników (której towarzyszyli goście zaproszeni przez firmę Tech-Kom) oraz przedstawicieli prasy fachowej, w tym atr express. Dwudniową wizytę klientów wielkopolskiej firmy rozpoczęło zwiedzanie lipskiej fabryki, należącej od 1998 r. do Amazone. Obecnie w zmodernizowanej fabryce, gdzie produkowane są nowoczesne agregaty aktywne, stosowane w uproszczonych technologiach uprawy oraz opryskiwacze polowe.

Teren wokół fabryki w Lipsku stanowi od wielu lat doskonałe miejsce dla prawdziwego poligonu doświadczalnego, z którym mierzą się maszyny Amazone, wykorzystywane także do prowadzenia od 2000 r. doświadczeń polowych z różnymi wariantami uprawy roli i roślin. Nowe koncepcje maszyn i bazujące na nich technologie są badane we współpracy z instytutami naukowymi w różnych warunkach produkcyjnych.
Po wizycie w fabryce i spotkaniu teoretycznym (m.in. wykład dr Mirosława Czechlowskiego z UP w Poznaniu na temat oszczędności zużycia paliwa podczas wykonywania prac polowych) doskonałym zwieńczenie w saksońskiej fabryce Amazone były pokazy polowe, w których zaprezentowano m.in. pług Cayros, brona talerzowa Catros, kultywator Cenius, siewnik rzędowy pneumatyczny AD-P.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.