Nowości

Agromilka/Zavod Kobzarenka - Przeładunek w szczerym polu

Data publikacji:

W ofercie firmy Agromilka z Nowej Soli, prowadzącej m.in. sprzedaż i serwis sprzętu rolniczego, pojawiła się nowa maszyna RVM-180, dedykowana głównie do załadunku i rozładunku z wagonów kolejowych ziarna zbóż, kukurydzy, rzepaku, a także pasz, peletu, miału węglowego, produktów chemicznych i innych materiałów sypkich, mogąca również służyć do prac przeładunkowych w gospodarstwach, skupach, magazynach czy portach. Dzięki swojej uniwersalności, możliwościom adaptacyjnym, mobilności oraz przystępniejszej cenie w porównaniu z innymi rozwiązaniami tego typu, RVM-180 może spotkać się z dużym zainteresowaniem.

  Maszyna została skonstruowana w firmie Agromilka, a dopracowana i wyprodukowana w ukraińskim Zavod Kobzarenka, z którym lubuska spółka już współpracuje w zakresie sprzedaży m.in. cenionych uniwersalnych przyczep Atlant z przesuwną ścianą. 

  RVM-180 stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na maszynę wielofunkcyjną, która potrafi załadować i rozładować wagon kolejowy w każdych warunkach, w tzw. szczerym polu, i tak samo służyć jako maszyna przeładunkowa w innych zastosowaniach. Sami również prowadzimy bowiem usługowo załadunek zboża na wagony kolejowe i dostrzegliśmy lukę w tym zakresie. Maszyna przeszła już pomyślnie testy w Polsce, jak również na Ukrainie i obecnie jesteśmy na etapie jej prezentacji w terenie i zbierania zamówień – mówi Kacper Wieczorek z firmy Agromilka.

  Napęd do wyboru
  Maszyna ma szeroki stół odbiorczy, w którym pracuje 8 ślimaków o średnicy 20 cm, zakończony poprzecznie usytuowanym zbiorczym przenośnikiem ślimakowym o średnicy 30 cm, podającym materiał do składanej i regulowanej hydraulicznie rury wysypowej, wyposażonej ślimak o przekroju 42 cm. – Praktyczna wydajność przeładunkowa wynosi do 180 t/h i jest to wydajność, którą użytkownicy są w stanie realnie obsłużyć dostarczając materiał ciężarówkami na stół. Wydajność zależy też oczywiście od rodzaju transportowanego materiału, ale w tym wypadku wahania są w granicach 3-4 t/h. Urządzenie jest napędzane od WOM ciągnika, o wymaganej mocy 80 KM, lub dwoma silnikami elektrycznymi, głównym o mocy 20-30 kW, zależnie od wyposażenia, i drugim o mocy 7,5 kW, do napędu własnej hydrauliki maszyny – informuje Kacper Wieczorek, podkreślając jednocześnie solidną budowę maszyny, przygotowanej na ekstremalne warunki pracy zdarzające się w naszych realiach.
  Pasuje do wagonów
  Maszyna RVM-180 została dostosowana do wagonów kolejowych pracujących w Polsce i do ich najniższego prześwitu wynoszącego 20 cm. Taki wymiar uzyskuje się po złożeniu burt stołu odbiorczego, który został zaprojektowany tak, aby mieścił się pod wagonami typu T (Tadds, Tadgns) z dolnym wysypem, dzięki czemu możliwy jest jednoczesny rozładunek wagonu z obu stron, co ułatwia pracę i zwiększa wydajność.
  Tak samo dobrze maszyna sprawdza się przy załadunku wagonów, w tym z otwieranym dachem, przeznaczonych do przewozu materiałów wrażliwych na czynniki atmosferyczne. 

  Gdy maszyna wykorzystywana jest do załadunku, wówczas montujemy podwyższone burty, żeby zboże nie przesypywało się bokami. Jednocześnie konstrukcja szerokiego stołu umożliwia podjeżdżanie wywrotkami do samej burty, dzięki czemu materiał jest wysypywany niemal pośrodku, na trzeci-czwarty ślimak, co praktycznie eliminuje ryzyko rozsypywania ziarna na boki – wyjaśnia Kacper Wieczorek.

  SS
  Fot. firmowe

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.