Aktualności

Agromat - Kompleksowe zaopatrzenie

Data publikacji:

Działająca od 1990 r. firma Agromat, z siedzibą w Braszowicach koło Ząbkowic Śląskich na Dolnym Śląsku, zbudowała swoją pozycję głównie za sprawą działalności handlowo-usługowej na rynku rolniczym. Przedsiębiorstwo dywersyfikuje jednak swoją ofertę głównie za sprawą wejścia w sektor maszyn rolniczych - Agromat jest dilerem marek Kubota i Mzuri.

 

Firma Agromat jest liczącym się dystrybutorem nawozów i środków ochrony roślin na Dolnym Śląsku - rozwija też sieć punktów skupowo-magazynowych, które obecnie mają łączną ładowność około 50 tys. t, a także działalność w zakresie usług agrotechnicznych. Prowadzi również gospodarstwo hodowlane o powierzchni około 3000 ha. Od zeszłego roku przedsiębiorstwo postawiło na sprzedaż ciągników i innych maszyn marki Kubota. – Szukaliśmy marki wiodącej, ale i z dużymi perspektywami na przyszłość, dlatego postawiliśmy na Kubotę. Po pierwszym roku współpracy śmiało mogę powiedzieć, że był to dobry wybór. Dystrybucję ciągników i maszyn prowadzimy na terenie województw opolskiego i części dolnośląskiego – mówi Szymon Tracz, dyrektor działu maszyn w firmie Agromat. Dolnośląski diler koncentruje się na promocji marki Kubota. – Na tym terenie rozpoznawalność i świadomość samej marki nie jest jeszcze wystarczająca. Pod tym względem mamy zatem dużo do zrobienia - między innymi ciągniki marki Kubota pracują w naszym gospodarstwie rolnym, jak i przy samej hodowli. Wszystko to przynosi już dobre wyniki sprzedażowe, które przewyższają nawet nasze dotychczasowe oczekiwania – uzupełnia Szymon Tracz.

W usługach i handlu

Ofertę firmy niedługo później uzupełniła marka Mzuri. – Nasza przygoda z tymi ciekawymi maszynami do uprawy pasowej rozpoczęła się przed dwoma laty, kiedy ze względu na bardzo dużą suszę zleciliśmy na areale 20 ha usługę siewnikiem Mzuri. Uprawy wyglądały na tyle korzystnie, że już niedługo mieliśmy 4-metrowy siewnik „na stanie”, a niebawem dołączyły do niego kolejne dwie brytyjskie maszyny: 4- i 6-metrowa. A że zbiegło się to z planami firmy Agro-Land Różniak o budowie sieci dilerskiej Mzuri w Polsce, zajęliśmy się dystrybucją maszyn na terenie trzech województw w południowo-zachodniej części kraju. Siewniki Mzuri wykorzystujemy, rzecz jasna, również w usługach – zauważa Andrzej Tracz, prezes spółki Agromat. Jeśli chodzi o działalność w zakresie techniki rolniczej, właściciel firmy zwraca również uwagę na spory potencjał do rozwoju działalności rentalowej, a konkretnie wynajmu ciągników i maszyn rolniczych.

Korzystny barter

Koncepcja Agromatu zakłada dalsze rozszerzanie oferty dla rolników. – Możemy zaoferować usługi kontraktacyjne, suszenia czy też samego składowania zbóż. Daje to nam możliwości barterowego rozliczania się z klientami np. zakup bądź zaliczkowanie nowego ciągnika rolniczego Kubota poprzez sprzedaż zboża na jednym z punktów skupowych – podkreśla Andrzej Tracz.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.