Aktualności

Agrolmet - rozwój i perspektywy na przyszłość

Data publikacji:

Założona w 1990 r. firma Agrolmet z Gniewkowa w woj. kujawsko-pomorskim stanowi przykład profesjonalnego dystrybutora maszyn dobrze umocowanego na lokalnym rynku. W tym właśnie celu firma rozbudowuje swoje struktury – 29 czerwca oficjalnie uruchomiła nowy oddział w Starym Polu na Pomorzu. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele firmy, kluczowi partnerzy handlowi oraz zaproszeni goście, którzy mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym obiektem oraz zakresem działalności przedsiębiorstwa.

    Agrolmet - rozwój i perspektywy na przyszłość

Agrolmet rozpoczął swoją działalność w Gniewkowie, oferując części zamienne do maszyn rolniczych. Od skromnych początków, firma dynamicznie rozwijała się, rozszerzając swoją ofertę oraz otwierając kolejne oddziały. Aktualnie Agrolmet posiada placówki w Rojewie, Lipnicy oraz najnowszy oddział w Starym Polu. Każdy z oddziałów jest odpowiednio wyposażony i przygotowany do obsługi klientów na najwyższym poziomie. Paweł Kaczorowski, prezes zarządu Agrolmetu podkreślił znaczenie otwarcia nowego oddziału: 

– Jest to najświeższy obiekt, dosłownie wczoraj zakończyliśmy ostatnie układanie kostki brukowej. Od 1 lipca ruszamy pełną parą. Obsługujemy obecnie około 45 powiatów z województwa kujawsko-pomorskiego, a częściowo również mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, i zatrudniamy blisko 90 osób, jednak wciąż poszukujemy nowych pracowników, zwłaszcza mechaników i serwisantów. W naszej firmie zdajemy sobie sprawę, że nasz sukces jest bezpośrednio związany z umiejętnościami i zaangażowaniem naszych pracowników. Dlatego inwestujemy w ich rozwój, oferując liczne szkolenia, kursy i możliwości awansu. Stawiamy na otwartą komunikację i współpracę, co przekłada się na innowacyjne rozwiązania i efektywną realizację projektów. Wierzymy, że zadowolony i zmotywowany zespół to fundament każdej odnoszącej sukcesy firmy. Jesteśmy dumni z naszej załogi i dziękujemy im za ich codzienny wkład w rozwój naszej firmy.

 

Współpraca z kluczowymi partnerami

Podczas uroczystości otwarcia głos zabrali również Wolfgang Möhrer senior sales manager Fendt oraz Tomasz Szczęsny, szef struktur Fendta w Polsce, który wyraził swoje uznanie dla swojego dilera: 

– Współpraca z firmą Agrolmet naprawdę rozwija się w bardzo dobrym kierunku. Cieszy nas, że możemy liczyć na tak solidnego partnera, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom naszych wspólnych klientów.

Marcin Małecki, przedstawiciel firmy Valtra, dodał: 

– Jest to niesamowita przyjemność zobaczyć, jak dealer, z którym zaczynaliśmy wiele lat temu, rozwija się w tak imponującym tempie. Jesteśmy dumni z tej wielostronnej współpracy, która przynosi korzyści zarówno nam, jak i naszym klientom.

 

Perspektywy na przyszłość

Firma Agrolmet nie spoczywa na laurach. Już w sierpniu br. ma rozpocząć się przebudowa siedziby głównej w Gniewkowie – celem jest nowoczesny obiekt, który jeszcze bardziej usprawni obsługę klientów. Ponadto, firma planuje zwiększenie zatrudnienia – do ok. 100 pracowników. Szeroko zakrojony front inwestycji realizowany jest mimo trudnej sytuacji na rynku maszyn rolniczych

– O ile w latach 2021-2022 wszystkie produkty sprzedawały się na tzw. pniu, tak dzisiaj sytuacja jest odwrotna. Na szczęście mamy bardzo dużą bazę zaufanych klientów, którzy do nas wracają, co w tych trudnych czasach jest dla nas niezwykle ważne. Nie ma tragedii, a dowodzą tego choćby wyniki sprzedaży marki Fendt, z którą na ten moment osiągamy 7% udziału rynkowego, głównie w segmencie ciągników o mocy powyżej 300 KM. A co będzie dalej? Mam nadzieję, że po żniwach ceny płodów rolnych ukształtują się na akceptowalnym poziomie, a ruszą również zapowiadane nabory wniosków o dotacje, co wpłynie korzystnie na sprzedaż maszyn rolniczych – podsumowuje Paweł Kaczorowski.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.