Aktualności

Agroland. Handel i produkcja

Data publikacji:

Firma Agroland została założona w 1997 r. przez braci Dariusza i Wiesława Dąbrowskich. Siedziba główna firmy zlokalizowana jest w Trzebieszowie Pierwszym na Lubelszczyźnie. Jest też działający od 2018 r. oddział w Księżynie na Podlasiu. Agroland jest dilerem maszyn komunalnych marki Kubota, a od 2011 r. jak i również producentem zamiatarek, ładowaczy czołowych i pługów do odśnieżania przystosowanych do współpracy z miniciągnikami.

    Agroland. Handel i produkcja

Docelowym odbiorcą maszyn z firmy Agroland są praktycznie klienci w każdej branży. Największym udziałem wyróżnia się oczywiście sektor działań komunalnych, ale są również firmy budowlane, zajmujące się utrzymaniem architektury krajobrazowej, ogrodnicze, usługowe itd.

– Jesteśmy głównie dilerem marki Kubata w segmencie maszyn do 62 KM jeśli chodzi o ciągniki, mamy też kosiarki, do tego prowadzimy własną produkcje osprzętu czyli wszystkie maszyny towarzyszące potrzebne do wykorzystywania przy takich ciągnikach. Są to np. łyżki tylne, produkujemy przykładowo swoje zamiatarki czyli urządzenia sprzątające podłączone z tyłu i z przodu w różnych konfiguracjach. Typowo dedykowane są dla firm komunalnych ale i dla prywatnych klientów, którzy maja duży teren z kostki brukowej. W ofercie posiadamy także maszyny firmy GEO. To są kosiarki bijakowe, kosiarki pielęgnacyjne – wyjaśnia Adrian Werpachowski, przedstawiciel firmy Agroland.

Jeżeli chodzi o ciągniki, Agroland oferuje pięć serii miniciągników Kuboty: B1, B2, L1, BX oraz LX. Nowością są ciągniki LX, wprowadzone niedawno jako następcy serii ST. Ciągniki są oferowane w wersji z oryginalną, japońską, czterosłupkową kabiną operatora, wyposażone w klimatyzację, są też wersje bez kabiny czyli z ramą ROPS na przekładni hydrostatycznej, automatycznej z 4-cylindrowym silnikiem i bardzo wydajną pompą hydrauliczną. Miniciągniki Kubota można z powodzeniem wykorzystywać w sadownictwie i „komunalce”, a w ogrodnictwie są bardzo wszechstronnym rozwiązaniem. Obsługa maszyn jest przy tym bardzo komfortowa i intuicyjna. Pod względem sprzedaży najpopularniejsze są modele B1 i B2. Nowością jest tez model Kubota EK1-261. To jest ciągnik 26-konny z przekładnią mechaniczną, dedykowany dla klientów indywidualnych.

Jakie są wyniki sprzedaży notowane przez firmę Agroland? – W roku 2021 mieliśmy zwyżkę sprzedażową 95% w stosunku do roku 2020. Później nastąpiła stabilizacja, choć obserwujemy, iż w roku bieżącym powinniśmy znów zanotować lekki wzrost względem roku 2022. Widać że klienci się otwierają na produkty, które są wysokiej jakości, bo potrzebują sprawdzonego sprzętu. Na rynku pojawia się dużo marek, które implementują osprzęt od różnych producentów. Klienci zaczynają doceniać to, że Kubata zapewnia obsługę pełnej gamy komunalnej w zakresie np. kompaktowych ciągników czy kosiarek samojezdnych. To są maszyny produkowane w w większości jednej fabryce. Dobrym przekładem japońskiego podejścia do koncepcji wprowadzenia produktów jest kosiarka G-231 i G261. Wcześniej była ona produkowana w USA na licencji Kubota, natomiast Japończycy chcąc udoskonalić te modele postanowili przenieść ich produkcję do Japonii, co było ogromnym przedsięwzięciem logistycznym – podkreśla Adrian Werpachowski.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.