Technika Ciągniki rolnicze

AgroEcoPower. Modyfikacje ciągników zyskują na popularności

Data publikacji:

Firma AgroEcoPower sukcesywnie rozwija swoją działalność w zakresie modyfikacji ciągników rolniczych. Z usług tego typu chętnie korzystają rolnicy w Polsce, a także w innych krajach naszej części kontynentu.

    AgroEcoPower. Modyfikacje ciągników zyskują na popularności

– Rynek ciągników używanych w Polsce ma się przynajmniej bardzo dobrze dlatego też stale zwiększamy możliwości naszego działania. W efekcie obecnie realizujemy nawet 5,5 tys. modyfikacji rocznie czyli o 1,5-2 tys. więcej niż jeszcze 2-3 lata temu. Nie brakuje zainteresowania modyfikacjami ciągników w czym jednak ograniczają nas obowiązujące gwarancje producentów – kieruje nas przecież poczucie odpowiedzialności za naszych klientów. Wielu z nich jednak podejmując decyzję o zakupie ciągnika nie doszacowuje swoich potrzeb pod względem mocowym – mówi Robert Pacer z firmy AgroEcoPower.

 

Bezpiecznie dla silnika

Przedstawiciel firmy podkreśla, że działanie polegające tak naprawdę na przemapowaniu sterowników jest bezpieczne dla jednostki napędowej – oczywiście pod warunkiem poruszania się w określonym przedziale dla danej serii silnikowej i przekładni. 

– Tego typu usługa musi jednak zostać wykonana na odpowiednim poziomie. Uzyskaliśmy homologację Ministerstwa Transportu potwierdzającą, że jesteśmy w stanie wykonywać tego typu prace w pełni legalnie, bez ryzyka przyspieszenia procesu eksploatacji. Z przeprowadzonych badań wynika, że bezpieczne jest zwiększenie mocy do 20% początkowej wartości znamionowej. Oznacza to, że przez odpowiednią ingerencję jesteśmy w stanie niższe modele z serii ciągników zrównać mocowo z modelami zamykającymi daną linię. Bierzemy jednak pod uwagę takie kwestie jak potencjalne zmiany technologiczne obejmujące np. różne tarcze sprzęgłowe czy średnice wałków – mówi Robert Pacer

Oczywiście każda modyfikacja jest wcześniej odpowiednio opomiarowana – w pierwszej kolejności przeprowadzany jest pomiar mocy na hamowni. Przed jej rozpoczęciem fachowcy z AgroEcoPower biorą pod uwagę również możliwości podzespołów ciągnika, takich jak np. przekładnia. 

– W przypadku ciągnika o mocy 150 KM realnie możemy liczyć na zwyżkę rzędu 20-25 KM, co już będzie bardzo odczuwalne dla użytkownika tego sprzętu – twierdzi Robert Pacer 

Modyfikacja kosztuje 4.5 tys. zł netto, co obejmuje usługę od A do Z - wsparcie techniczne dożywotnie, 24-miesieczny pakiet gwarancyjny, dojazd do klienta, pomiary, diagnostyka, a czasem konieczne aktualizacje, które trzeba odpowiednio dostosować do przyrostu mocy – dodaje.

W przypadku takiej firmy jak AgroEcoPower relacje z producentami i dilerami ciągników nie należą do najłatwiejszych. Współpraca na linii AgroEcoPower - dilerzy jednak to dzień powszedni, a przykładem jest np. wsparcie w różnego rodzaju pracach serwisowych – AgroEcoPower ma do dyspozycji odpowiednie urządzenia diagnostyczne

Warto dodać, iż tożsama działalność prowadzona jest w sektorze maszyn stacjonarnych, budowlanych i leśnych – odpowiada za nią firma EnginEcoPower. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.