Agrocom Polska - Precyzja w rolnictwie - dziś i jutro

Data publikacji:

Konferencja o tematyce przewodniej którą jest rolnictwo precyzyjne stanowi od wielu lat stały element kalendarza firmy Agrocom Polska. Spotkanie po raz kolejny - przy współpracy z firmami Claas Polska i 365 FarmNet - zostało zorganizowane w Kamieniu Śląskim w dniach 5 - 7 lutego.

Zimowa sceneria Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego nie przeszkodziła w interesującym spotkaniu przedsiębiorców rolnych oraz przedstawicieli firm dostarczających produkty dla rolnictwa, i grona ekspertów, którzy mieli do dyspozycji bardzo bogaty program wypełniony informacjami o nowościach technologicznych w branży agro.
Oczywiście dużym zainteresowaniem cieszył się zaprezentowany przez Jerzego Koronczoka, głównego organizatora konferencji, system SCDI do wspomagania szacowania szkód w roślinach upraw, który uzyskał srebrny medal ubiegłorocznej Agritechniki - jako pierwsze w historii rozwiązanie zgłoszone przez polską firmę. Nie zabrakło przy tym innych rozwiązań wspierających zarządzanie gospodarstwem rolnym, planowanie prac i analizę uzyskanych wyników na ekranie komputera, co jest znakiem rozpoznawczym oferty firmy 365 FarmNet. Bezpłatny program polowy 365FarmNet (współdziałanie z systemem DairyNet firmy GEA) to platforma łącząca praktycznie wszystkie działy gospodarstwa, uwzględniająca nie tylko kwestie efektywnego nawożenia czy planowania upraw, ale także elementy finansowe i analityczne. Rozwiązanie to stanowi odpowiedź na coraz większą ilość dokumentacji sporządzanych przez rolników - najważniejsza jest dokumentacja spełniająca normy i wymogi wzajemnej zgodności (cross - compliance). Ważnym tematem konferencji było również przedstawienie aplikacji Saatbau Preisgut, która wspomaga podejmowanie właściwych decyzji sprzedażowych. Zebranym w sali słuchaczom przybliżono również dostępne na naszym rynku rozwiązania z zakresu uprawy pasowej firmy Horsch czy narzędzi Yara oraz rozwiązań zwiększających efektywność uprawy roślin. Prezentowana problematyka pojawi się w kolejnych wydaniach atr express.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.