[ATR] Aktualności 365FarmNetAgrocom Polska

Agrocom Polska/365FarmNet/Geoprospectors - Innowacyjne narzędzia

Data publikacji:

Dnia 23 maja w Pałacu Łucja w Zakrzowie odbyły się warsztaty rolnicze organizowane przez austriacką firmę Saatbau Preisgut we współpracy z firmami: 365FarmNet, Geoprospectors, Satagro.pl oraz Agrocom Polska.

Niemiecka firma 365FarmNet przedstawiła sprawny i precyzyjny program prowadzenia gospodarstwa i dokumentacji polowej za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki oprogramowaniu możemy dokonywać analizy kartotek polowych, przeglądu upraw, planowania nawożenia oraz zużycia środków ochrony roślin. 365FarmNet to oprogramowanie napisane z perspektywy rolnika, wyróżniające się praktycznym podejściem do produkcji rolnej i gospodarstwa.

Za jego pośrednictwem zarejestrowany w sieci użytkownik (zalecane przeglądarki to Firefox i Chrome) ma szybki dostęp do kompletu informacji, co pozwala skutecznie zarządzać, planować, analizować, racjonalizować oraz dokumentować wszelkie procesy i zasoby. Program jest łatwy w obsłudze i działa na komputerach, a także tabletach i smartfonach. Wśród planowanych funkcji 365FarmNet znajdują się m.in.: planowanie i zmienne dawkowanie nawożenia, Claas optymalizacja przejazdów, Claas Telematics, Claas mapy aplikacyjne oraz automatyczne dokumentowanie z Active Box.

W połączeniu z aplikacją 365Time, ActivBoxy znacznie usprawniają dokumentację czasu pracy, pól, na których była wykonana czynność robocza, osób wykonujących daną pracę oraz maszyn, których użyto do pracy. Co ważne - ActivBoxa można zamontować na wybranych maszynach - również tych starszych, jest też możliwość zmiany sprzętu.

Główną atrakcją warsztatów był jednak pokaz polowy, zorganizowany przez firmę Geoprospectors z Austrii na przylegających do Pałacu Łucja użytkach rolnych. Pokaz miał na celu przedstawienie praktycznego zastosowania skanera Top Soil Mapper oraz grubera Köckerling o zmiennej, automatycznej głębokości pracy. System pomiarowy do bezdotykowego rejestrowania parametrów gleby w czasie rzeczywistym jest montowany z przodu ciągnika i rejestruje automatycznie podczas przejazdu - niezależnie od warunków pogodowych - np. obszary zagęszczeń, nasycenie wodą i rodzaj gleby. Oprogramowanie analizujące dane umożliwia sporządzanie map glebowych 3D i sterowanie w trybie „online” - np. utrzymywanie głębokości narzędzi uprawowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.