[ATR] Nowości

Agro-Tom - Nowy agregat z aplikatorem

Data publikacji:

W ofercie przedsiębiorstwa Agro-Tom z Pogorzeli pojawiła się nowa konstrukcja na sezon 2017. Mowa o składanym hydraulicznie agregacie talerzowym, wyposażonym w aplikator do rozlewu nawozów organicznych. Maszyna dostępna jest w czterech szerokościach roboczych od 4 do 6 m.

Nowością na sezon 2017 w ofercie firmy Agro-Tom jest brona talerzowa z aplikatorem doglebowym ATH L. Maszyna dostępna jest w szerokościach roboczych: 3, 4, 4,5, 5 i 6 m. Ocynkowana ogniowo rama jest hydraulicznie składana do pozycji transportowej za pomocą dwóch silników (system – H).
Sekcja uprawowa w postaci dwóch rzędów ząbkowanych talerzy tnących jest umieszczona za dwiema parami solidnych kół stabilizujących (dostępne w ramach wyposażenia opcjonalnego). Rzędy oddalone są od siebie o 74 cm. W zależności od modelu agregat ma 24, 32, 36, 40 lub 48 montowanych pojedynczo talerzy, zaopatrzonych w gumowy system zabezpieczenia przeciążeniowego. Każdy z nich o średnicy 460 lub 510 mm. Po bokach zainstalowane są osłony.
Za talerzami w opcji można umieścić wał doprawiający. Warto podkreślić, że producent umożliwia tutaj montaż jednego z wielu dostępnych wałów. W ofercie są wały: rurowy, płaskownikowy, pierścieniowy.
Standardowo każdy model agregatu ATH L jest wyposażony w aplikator do rozlewu nawozów organicznych. Według koncepcji Agro-Tom węże umieszczono między rzędami talerzy uprawowych (tuż za piastami przednich talerzy). Chodzi o to, aby nawóz został od razu wymieszany z glebą.
Zapotrzebowanie na moc w nowym agregacie Agro-Tom kształtuje się na poziomie od 140–200 KM w przypadku najmniejszego modelu, do 160-200 KM w największej konstrukcji. Maszyny uprawowe to również określone obciążenie ciągnikowego podnośnika. Masa poszczególnych modeli wynosi od 2700 do 4000 kg.
bk

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.