[ATR] Aktualności

Agro-Tech Minikowo - Targi nr 41

Data publikacji:

Organizowane przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech, wraz z odbywającą się równocześnie Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych i Krajową Wystawą Bydła Mięsnego, to największa impreza rolnicza w tej części Polski. W tegorocznej, 41. edycji targów odbywających się na przełomie czerwca i lipca uczestniczyło 350 wystawców, w tym 46 hodowców.

Kondycja imprez wystawienniczych w Polsce to doskonały barometr sytuacji w branży. A zatem skoro wolumen rynku odstaje od rekordowych poziomów z lat poprzedniego PROW-u, również i organizowane na terenie kraju targi nie przypominają tych wcześniejszych, biorąc choćby pod uwagę powierzchnie wystawowe. W przypadku targów Agro-Tech nie maleje jednak zainteresowanie rolników - mimo panującej suszy w tym roku frekwencja sięgnęła 30 tys. osób przekonanych do profesjonalizmu minikowskiej imprezy, która nieustannie przyciąga przyjazną formułą, bogactwem tematów (m.in. Dzień Pola w Chrząstowie - poletka doświadczalne, kolekcja roślin energetycznych, unikalna na skalę europejską kolekcja odmian powojnika), nowościami produktowymi, a także wystawą hodowlaną.
Oczywiście jak w poprzednich latach, targi Agro-Tech zdominowały maszyny i urządzenia rolnicze, prezentowane przez 81 firm - szkoda, że bez „soli” takich imprez, jaką są bez wątpienia pokazy polowe maszyn. Organizatorzy nie zrezygnowali za to z przyznawania szeregu nagród i wyróżnień (oprócz czempionatów dla zwierząt), w tym maszynom i ich producentom oraz dystrybutorom. Za „Innowacyjny Produkt” uznano m.in. siewnik Mzuri Pro-Til Xzact firmy Agro-Land, a nagrodami targów i Grand Prix uhonorowano kilkanaście firm z branży. W czasie targów do kilkudziesięciu dotychczasowych „Wyrobów na Medal” (tytuł przyznawany przez poznański PIMR od początku lat 90.) dołączyły również zbiorniki toruńskiej firmy Swimer.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.