Aktualności

Agro Show - Na przekór pogodzie

Data publikacji:

Dziewiętnasta edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show w Bednarach dobiegła końca. I choć sprzymierzeńcem organizatorów nie była w tym roku sprzyjająca aura, w dniach 22-25 września około 111,5 tys. zwiedzających zapoznało się z ofertą 760 wystawców prezentujących się na powierzchni około 136 tys. m² - maszyny pokazywane w Bednarach zostały zwiezione przez 2600 ciężarówek!

Mimo mniejszej niż w poprzednich latach powierzchni wystawienniczej organizatorzy z PIGMiUR każdego roku rozwijają wystawę w Bednarach, zarówno w aspekcie merytorycznym, jak i pod względem organizacyjnym - m.in. specjalne kładki i wyłożone ścieżki ułatwiające poruszanie się po błocie i podmokłym terenie. Pojawiły się również nowe techniki pozwalające bardziej precyzyjnie określić ilość zwiedzających. – Dzięki zamontowaniu specjalnych kamer sczytujemy nie tylko ilość aut wjeżdżających na teren targów, ale także tablice rejestracyjne, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać szczegółowe dane na temat tego, z jakich województw czy powiatów docierają zwiedzający. W tym roku wprowadziliśmy także narzędzie wykorzystujące logowania telefonów komórkowych, pozwalające nam określić poziom zainteresowania ekspozycjami w poszczególnych sektorach – mówi Michał Spaczyński, p.o. dyrektora zarządzającego PIGMiUR.
 Dlatego też z jednej strony nie zabrakło sprawdzonych pomysłów z poprzednich edycji: pokazów maszyn na pasie głównym i w ringu (zestawy ciągnik + opryskiwacz oraz ładowarki teleskopowe), rozstrzygnięcia konkursów „Mechanik na Medal” (zwycięzcą Adam Baworski, ZSOiZ w Mońkach), „Młody Mechanik na Medal” (Adam Kontowski, ZSR Lututów) i „Serwis na Medal” (Raiffeisen Agro-Technika ze Śremu przed firmami Pol-Agra i Perkoz). Po raz kolejny zorganizowano też „Agro Debaty”, z których jedna dotyczyła tematu „Modernizacja gospodarstw rolnych przy wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Stan i perspektywy dla rynku maszyn i urządzeń rolniczych”. Oprócz tego kontynuowano projekt „Wioska bezpieczeństwa”, w ramach którego udostępniono zwiedzającym m.in. symulator dachowania, symulator pasów czy mini szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Interaktywny świat zaproponowała firma Bayer prezentująca aplikację „Wirtualna farma”, traktująca o bioróżnorodności i odpowiedzialnym stosowaniu środków ochrony roślin. Ciekawą nowością była - ciesząca się sporym zainteresowaniem - Ścieżka Edukacyjna przygotowana po raz pierwszy podczas targów Agro Show, w ramach której 11 firm przygotowało program pokazów, szkoleń czy konkursów.


Jubileuszowa, dwudziesta edycja Agro Show w Bednarach odbędzie się w dniach 21-24 września 2018 r. – mimo głosów zwolenników organizacji tej imprezy w cyklu dwuletnim, formuła Agro Show co najmniej przez najbliższe 3 lata nie ulegnie zmianie.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.