[ATR] Aktualności

Agro Show 2017 - plener w Bednarach

Data publikacji:

Tegoroczny AGRO SHOW to już XIX edycja tej największej plenerowej wystawy techniki rolniczej w Europie. Odbędzie się w terminie 22 – 25 września 2017 r., tradycyjnie już na terenie byłego lotniska w Bednarach k/Poznania (gmina Pobiedziska). Jej organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, honorowy patronat nad wystawą objął minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, a patronat medialny TVP1.

Wystawa od dawna ma już swój ukształtowany wizerunek i znaczenie. Postrzegana jest jako doskonała platforma do poszerzania wiedzy, wymiany poglądów, kontaktów i doświadczeń, jako miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Ale nie tylko, ponieważ razem z wystawcami  z branży techniki rolniczej swoje produkty demonstrują również producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, obecne  są także firmy z sektora finansowego i przedstawiciele innych branż związanych z rolnictwem, dzięki czemu przybywający na AGRO SHOW rolnicy mogą zapoznać się z kompletną ofertą środków produkcji i usług przeznaczonych właśnie dla nich.

Niezwykle istotnym i bardzo widowiskowym elementem wystawy są dla zwiedzających pokazy maszyn w ruchu. Na specjalnie przygotowanym ringu i polu pokazowym można zobaczyć  niekiedy nawet po kilkanaście maszyn z danej grupy asortymentowej. Dla wielu zainteresowanych rolników jest to wyjątkowa okazja do porównania zastosowanych rozwiązań i ich wpływu na jakość pracy poszczególnych maszyn, czy nawet porównania różnych technologii. Formuła pokazów każdego roku jest nieco inna, co wynika m.in. z kreowania nowych koncepcji pokazu, z rozwoju techniki rolniczej, a także opinii zebranych przez organizatorów po pokazach podczas poprzednich wystaw.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych przygotowała szczegółowy program wydarzeń XIX edycji, z którym można zapoznać się na jej stronach internetowych. Program jest bardzo bogaty, więc nie ma wątpliwości, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. W pierwszym dniu, tj. w piątek 22 września o godz. 9:30 organizatorzy zapraszają  gości na konferencję prasową inaugurującą AGRO SHOW 2017, a dotyczyć ona będzie aktualnej sytuacji na rynku maszyn i urządzeń rolniczych.  Tego również dnia odbędą się finały konkursów „Mechanik na medal 2017” oraz „Młody mechanik na medal 2017”, zakończone uroczystym  wręczeniem nagród ich laureatom.  W piątek, w godz. 12:00 – 14:00 odbędzie się także podsumowanie XV edycji  Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017”. Oczywiście cały czas , przez wszystkie dni targów  konferencjom, seminariom i spotkaniom poświęconym najważniejszym problemom pracy rolników, programom pomocowym, współpracy z bankami i innymi instytucjami będą towarzyszyły pokazy pracy maszyn, a także inne, nie mniej interesujące wydarzenia, jak chociażby Wioska Bezpieczeństwa: symulator dachowania, symulator pasów, ekspozycje aut, szkolenia z pierwszej pomocy czy slalom pieszy w alkogoglach. AGRO SHOW to również doskonała okazja do spotkań  z przedstawicielami prasy zajmującej  się branżą rolniczą i szeroko pojętą techniką rolniczą, która na co dzień towarzyszy rolnikom w ich pracy i pomaga rozwiązywać problemy, a także dostarcza najświeższych informacji np. o tym, co nowego pojawia się na rynku maszyn i urządzeń wspomagających i ułatwiających ich pracę. 
Wstęp na wystawę oraz miejsca parkingowe, tak jak co roku, będą bezpłatne. Każdy ze zwiedzających  będzie mógł także otrzymać nieodpłatnie Katalog Wystawy, w którym znajdzie wiele szczegółowych informacji na temat wystawców i ich ofert. PIGMiUR będzie także pomagać rolnikom dotrzeć na wystawę i dofinansuje przejazdy grupowe. Aby można było w miarę sprawnie i szybko przemieszczać się po rozległym  terenie wystawy, będą uruchomione bezpłatne linie meleksowe kursujące na stałych, wytyczonych trasach.  Szczegółowe informacje dotyczące XIX AGRO SHOW można zdobyć  poprzez specjalną infolinię 56/651 47 47, a także na facebooku.

red.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.