[ATR] Technika

Agro Sadki/Bogart - Najlepszy przyjaciel rolnika

Data publikacji:

Podczas tegorocznego Agro-Techu w Minikowie, firma Bogart świętowała 10-lecie swojej działalności w branży rolniczej. Jednak najważniejszym „tematem” na firmowym stoisku była premiera agregatu do uprawy pasowej o nazwie Strip-Dog.

Maszyna została wyprodukowana przez spółkę Agro Sadki, której współzałożycielem jest Tadeusz Bogacz, właściciel firmy Bogart. – Historia agregatu jest dość prosta. Zaczęła się od rolników pracujących bezorkowo na stosunkowo niedużych areałach, którym aktualna oferta maszyn do uprawy pasowej nie do końca odpowiadała. Tak narodził się pomysł aby samemu spróbować swoich sił tematyce Strip Till-u. Po ponad dwóch latach prób i testów doszliśmy do wniosku, że skonstruowana przez nas maszyna jest na tyle dojrzała i dopracowana, iż można ją oficjalnie zaprezentować – mówi Tadeusz Bogacz, dodając: – Na obecną chwilę produkcja Strip-Doga nie jest duża. W tym roku na pewno zrealizujemy kilka zamówień, natomiast od przyszłego zajmiemy się produkcją na nieco większą skalę. Obecnie dwa Strip-Dogi wykorzystywane są przez firmę do świadczenia usług.

Dedykowany do ciężkiej pracy

– Agregat charakteryzuje się tym, że jest przystosowany do pracy w trudnych warunkach, na polach z dużą ilością resztek pożniwnych czy poplonów. Wszystko za sprawą dużej przestrzeni między elementami w sekcji uprawowej. Obecnie dostępne są trzy modele S, M oraz L. Pierwszy z lekką sekcją Eko, dedykowany jest dla małych gospodarstw już od kilkudziesięciu hektarów. Kolejny, zawieszany model został wyposażony w ciężką sekcję Standard. Z kolei ostatni wariant L, różni jest od poprzedniego tym, że jest maszyną półzawieszaną, z którą można zagregować np. siewnik punktowy – tłumaczy Tadeusz Bogacz. Maszyna jest bardzo elastyczna. Świadczy o tym m.in. fakt, że przy siewie kukurydzy może współpracować np. z opryskiwaczem. W przyszłości dodana będzie również możliwość doglebowej aplikacji gnojowicy.

Ciekawą właściwością Strip-Doga jest też możliwość doposażenia modeli S i M w pneumatyczny siewnik do rzepaku. Siew realizowany jest redlicami talerzowymi w dwóch rzędach za każdą sekcją uprawiającą. We wszystkich modelach nawóz dystrybuowany jest pneumatycznie z przedniego zbiornika jedno- bądź dwukomorowego. Do maszyny dostępne są różne rodzaje wałów: łańcuchowy, płaskownikowy, oponowy oraz crosskill.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.