Nowości Uprawa i siew

Agro-Masz z premierą siewnika nabudowanego SN 301

Data publikacji:

Styczniowe targi Polagra Premiery firma Agro-Masz Agriculture wykorzystała do pierwszej publicznej prezentacji siewnika nabudowanego SN 301. W uroczystym odsłonięciu uczestniczył Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa.

    Agro-Masz z premierą siewnika nabudowanego SN 301

– Nowy siewnik nabudowany SN 301 to maszyna stworzona z myślą o gospodarstwach średniej wielkości, gdzie siewnik mechaniczny wciąż ma rację bytu. W przeciwieństwie do maszyn pneumatycznych nie wymaga on wydajnego zasilania olejem hydraulicznym i może współpracować z ciągnikami o mniejszej mocy. Przebudowany układ wysiewający poradzi sobie z każdą normą wysiewu nasion. Nieważne czy jest to rzepak hybrydowy czy owiec – efekt będzie równie dobry – wyjaśnia Piotr Szlakiewicz, koordynator sprzedaży krajowej w Agro-Masz Agriculture.

Przejdźmy jednak od ogółu do szczegółu spoglądając na nowość firmy Agro-Masz. Zmieniona przekładnia bezstopniowa ułatwia wykonywanie próby kręconej, a większy zakres ruchu dźwigni regulacyjnej skutkuje łatwiejszym ustalaniem dawki wysiewu. Istotna jest możliwość wysiewu połową szerokości roboczej, z łatwym rozłączaniem napędu, co pozwala dostosować rozstaw ścieżek przejazdowych do szerokości roboczej opryskiwaczy i rozsiewaczy nawozów. Z kolei łatwo montowana rynienka i znajdujący się w skrzynce narzędziowej dedykowany worek na nasiona przyspieszą przeprowadzenie próby kręconej.

W siewniku SN 301 zbiornik nasion jest w całości spawany, co odróżnia go od poprzednich modeli. Na plus jest również zwiększenie pojemności – o 100 l, co pozwala zasypać więcej materiału siewnego i wydłużyć czas pracy na jednym napełnieniu (wskaźnik poziomu napełnienia dobrze widoczny z kabiny). 

– Liczne elementy wykonane z gumy i plastiku są produkowane na miejscu w fabryce. Tulejki, w których obracają się wałki wysiewające zapewniają niskie tarcie i długą żywotność. Przezroczyste obudowy kółek wysiewających, z otwieraną klapką ułatwiają kontrolę pracy i czyszczenie aparatów wysiewających. Przełączanie z wysiewu nasion drobnych na grube i średnie jest jeszcze łatwiejsze: wystarczy zamknąć lub otworzyć odpowiednie zasuwki. Zmieniony układ oświetleniowy gwarantuje lepszą widzialność i bezpieczeństwo na drodze – podkreśla Piotr Szlakiewicz.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.