[ATR] Aktualności agromasz

Agro-Masz - Falcon na polu

Data publikacji:

Prezentowany jako prototyp podczas marcowych targów Agrotech w Kielcach pneumatyczny siewnik punktowy Falcon firmy Agro-Masz rozpoczął etap testów polowych swoich rozwiązań. Redakcja atr express uczestniczyła w pokazie siewu rzepaku, który odbył się 7 maja w Józefowie (woj. łódzkie).

Zaprezentowany został siewnik wyposażony w 6 sekcji, choć dedykowany do siewu kukurydzy, rzepaku czy buraków Falcon ma być dostępny również w wersji 4- i 8-rzędowej, w rozstawie od 50 do 80 cm (możliwy rozstaw sekcji - 50, 55, 60, 70, 75 i 80 cm). Siewnik o masie ok. 1820 kg wyposażono w wykonany ze stali kwasoodpornej zbiornik nawozowy o pojemności 1200 l. Wysiew nawozu jest mechaniczny i odbywa się poprzez wykonane z tworzywa rowkowe aparaty wysiewające (bezstopniowa regulacja dawki nawozu). Warto dodać, że w wersji 4-rzędowej opadanie nawozu jest grawitacyjne, podczas gdy w przypadku prezentowanej wersji 6-rzędowej - w redlicach skrajnych jest wspomagane pneumatycznie. Nawóz umieszczany jest w glebie na głębokość do 10 cm przy pomocy dwutalerzowej redlicy wysiewającej o średnicy talerzy 340 mm.
Siewnik firmy Agro-Masz (podczas pokazu prędkość robocza na poziomie 8-9 km/h) wyposażony jest w dwutalerzowe redlice siewne o średnicy 390 mm, gumowe koła kopiujące oraz dogniatająco-kopiujące (docisk regulowany stopniowo). Napęd aparatów wysiewających jest mechaniczny, a głębokość siewu można regulować od 1 do 10 cm. W wyposażeniu standardowym znajduje się m.in. czujnik optyczny monitorujący jakość wysiewu, a w opcji także liczenie nasion, elektryczne rozłączanie sekcji wysiewających i podsiewanie mikronawozów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.