[ATR] Aktualności agromasz

Agro-Masz/Agrohandel Kutno - Pasowa i uproszczona

Data publikacji:

Wiele firm zaopatrujących rolników w sprzęt stawia na praktyczną prezentację maszyn podczas pracy. Należy do nich również firma Agro-Masz. Jedno z interesujących spotkań, zorganizowane 14 sierpnia w miejscowości Florianów w woj. łódzkim, na terenie działania firmy Agrohandel Kutno, autoryzowanego dilera marki Agro-Masz, było elementem cyklu ,,Agro Tour”, podczas którego można było zobaczyć siew w dwóch wariantach.

Celem pokazów było przedstawienie technologii uprawy pasowej i uproszczonej oraz zaprezentowanie najnowszych maszyn firmy Agro-Masz (wejdą do seryjnej produkcji w 2018 r.) w pracy. Ideą serii pokazów w całej Polsce jest pokazanie jak w krótkim czasie i przy niskich nakładach finansowych można uprawić rolę oraz wysiać nasiona (podczas pokazu - rzepak odmiany Barokko z firmy Agri).

Dlatego też zaprezentowano dwa sposoby na uprawę i siew - w pierwszym uprawę wykonano 7,5-metrową broną mulczową sprzęgniętą z ciągnikiem Valtra N103, po której „do akcji” wszedł nowy pneumatyczny siewnik pasowy Salvis Z3800 (+ Valtra T214); w drugim przypadku głównymi bohaterami były inne maszyny z coraz bogatszej oferty Agro-Maszu - pług dłutowy o szerokości roboczej 3 m (+ Valtra T214) oraz pneumatyczny siewnik Salvis T3800 (talerzowy), współpracujący z ciągnikiem Valtra T153.

– Chcemy sprawdzić pewne rozwiązania w tych bardzo skomplikowanych maszynach. Siewniki Salvis posiały już około 700 ha i na bazie dotychczasowych testów we wszystkich częściach kraju postawimy na rozwiązania, które się najlepiej sprawują, co oznacza możliwe modyfikacje przed wprowadzeniem do sprzedaży. Plusem jest na pewno to, że nawóz jest aplikowany przez 9 zębów w siewniku pasowym lub 24 redlice w talerzowym, bezpośrednio do gleby, co zapobiega zmywaniu przez wodę. Należy przy tym dodać, iż ceny na te maszyny będą bez wątpienia atrakcyjne w porównaniu do konkurencji – przekonuje Piotr Szlakiewicz, koordynator sprzedaży i cyklu pokazów w firmie Agro-Masz.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.