Wywiady Aktualności

Agro-Las - Przeprowadzka w planach

Data publikacji:

Firma Agravis Technik Polska rozwija swoją działalność w naszym kraju głównie w oparciu o subdilerów, mocno osadzonych na swoich rynkach lokalnych. W przypadku północnej części Wielkopolski i Pomorza Zachodniego jest to planująca budowę swojej nowej siedziby firma Agro-Las z Trzcianki, z której właścicielem - Jakubem Małeckim, rozmawia Grzegorz Antosik.

Na początek, proszę przybliżyć czytelnikom atr express prowadzoną przez Pana firmę…
Agro-Las działa od 2008 r. Pierwsze kroki firma stawiała w sektorze leśnym, stopniowo rozszerzając gamę produktów. W 2010 r. firma została dealerem fińskiego producenta ciągników marki Valtra.  Początkowo Agro-las działał na terenie części Wielkopolski, a od 2015 r. – po otwarciu oddziału w Ząbrowie - również w Zachodniopomorskiem. Jak już mówiłem, zaczynaliśmy od tematów leśnych, w czym doskonale odnajduje się marka Valtra. Traktory wyróżniają się unikalnymi rozwiązaniami, predestynującymi je do pracy w lasach. Układ jazdy tyłem - twin truck, wzmocniona kabina typu leśnego, szyby z materiału nietłukącego, wysoki prześwit ciągnika wraz z możliwością zabudowy spodu to tylko kilka z nich.  Od 2018 r. mamy w swojej ofercie również markę Fendt. Sprzęt firm należących do koncernu AGCO sprzedajemy jako subdiler firmy Agravis Technik Polska.
Mówi Pan o początkach działalności związanej przede wszystkim z zaopatrzeniem leśnictwa. Przez te lata jednak sytuacja się zmieniła, a coraz większą rolę odgrywa asortyment dedykowany dla rolnictwa…
Gdy zaczynaliśmy współpracę z Valtrą, około 80% sprzedanych ciągników trafiało do zakładów leśnych. Teraz te proporcje wyglądają odwrotnie i zdecydowaną większość traktorów dostarczamy do gospodarstw rolnych. Wynika to z faktu, że w miarę upływu lat znacznie została rozszerzona gama produktów maszyn rolniczych. W ciągu dekady zdobyliśmy też doświadczenie w sektorze rolniczym

Gdy spojrzymy na oferowane przez Agro-Las ciągniki rolnicze, które z nich cieszą się największym zainteresowaniem?
W Zachodniopomorskiem są to  ciągniki z serii T, o mocy od 170 do 250 KM. Z kolei w okolicach Trzcianki większą popularnością cieszą się ciągniki 4-cylindrowe. Mam na myśli serię A i N. Jednak patrząc na wolumen sprzedaży dominują ciągniki z 6-cylindrowymi silnikami. Rozpoczynając współpracę na terenie Wielkopolski, jak już mówiłem na początku, docieraliśmy z ciągnikiem przede wszystkim do lasu. Inaczej było w przypadku przejęcia terenu w zachodniopomorskim. Produkt był już rozpoznawalny i ceniony na terenie kraju. Były jednak rejony gdzie udział Valtry w sprzedaży był poniżej średniej krajowej. Taka sytuacja miała miejsce na nowo otrzymanym terenie. Dziś możemy się pochwalić stabilną sprzedażą liczoną w kilkanaście sztuk ciągników rocznie. Ciągnik Valtry to sprawdzony produkt, nie brak na naszym terenie gospodarstw mających po kilka modeli z tym znakiem. Rekordzista ma w swoim gospodarstwie, aż 10 ciągników prosto z Finlandii.

Proszę jeszcze przybliżyć ofertę maszyn towarzyszących…
Posiadamy w naszej ofercie głównie marki premium.  Współpracujemy z takimi firmami jak Lemken (maszyny uprawowe), Schäffer (ładowarki kołowe),  Bogballe (rozsiewacze nawozów)  czy Joskin (rozrzutniki, przyczepy. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 20/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.