[ATR] Aktualności agregaty uprawoweMzuri

Agro-Land/Mzuri - Wysiew na pasach

Data publikacji:

Już po raz drugi firma Agro-Land zaprosiła do Śmielina koło Nakła nad Notecią rolników zainteresowanych nowoczesną uprawą pasową. W trakcie zorganizowanego 30 maja Dnia Pola Mzuri goście mogli zapoznać się z najnowszymi wersjami agregatów Mzuri Pro-Til, a także przyswoić sporą dawkę wiedzy na temat technologii pasowej.

W rok po przejęciu brytyjskiej marki Mzuri, a wraz z nią produkcji agregatów do uprawy i siewu pasowego, firma Agro-Land podczas tegorocznego Dnia Pola Mzuri gościła wyjątkowo liczną reprezentację uczestników z zagranicy, w tym z Ukrainy, Litwy, Niemiec i Rosji, co świadczy o rosnącej popularności tej technologii nie tylko w naszym kraju.

Technologia z zaletami

Oprócz możliwości szczegółowego zapoznania się z maszynami, około 150 gościom zapewniono bogaty materiał „dowodowy” do przemyśleń i dyskusji, w postaci prezentacji wyników z uprawy różnych roślin w technologiach pasowej i tradycyjnych czy prezentacji pól z zasiewami doświadczalnymi dyni, kukurydzy, soi czy pszenicy, założonymi w Śmielinie z zastosowaniem siewnika Mzuri Pro-Til.
Badania polowe z udziałem maszyn Mzuri, pod egidą Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, były prowadzone w gospodarstwie Marka Różniaka, właściciela firmy Agro-Land, już na długo przez zakupem tej marki i przeniesieniem produkcji Mzuri do Polski. Nic nie ma bowiem takiej siły oddziaływania, jak pozytywne wyniki uzyskiwane na polach doświadczalnych oraz plantacjach produkcyjnych, szczególnie w perspektywie wieloletniej. A wskazują one na duże zalety technologii pasowej Mzuri, która pozwala m.in. ponad 6-krotnie skrócić czas pracy w porównaniu do uprawy tradycyjnej (ponad 4-krotnie w stosunku do uprawy bezpłużnej), a dzięki znacznemu ograniczeniu liczby przejazdów zapewnia od 2 do prawie 3 razy niższe zużycie paliwa. Jednocześnie plony roślin po uprawie agregatem Mzuri Pro-Til są na ogół nieco wyższe niż po uprawie tradycyjnej, bezpłużnej czy siewie bezpośrednim.

Uprawa na 30%

Uniwersalny agregat pasowy Mzuri Pro-Til o szerokości 3, 4 i 6 m (Złoty Medal Polagra-Premiery 2016) umożliwia wysiew różnych roślin, z jednoczesnym podsiewem nawozów startowych (model 3 m także sam siew), w 12-centymetrowych pasach w rozstawie odpowiednio 33,3; 36,3 lub 35,3 cm, spulchnianych przez talerze (opcja) i głębiej (do 25 cm) pracujące zęby (aplikują również nawóz pod łoże siewne). Dzięki temu uprawiane jest tylko 30% powierzchni pola, co m.in. sprzyja akumulacji wody, stymuluje życie biologiczne i przeciwdziała erozji. Agregaty Mzuri w nowej wersji Select można szybko przestawić na wysiew w szerokie rzędy. Naciskając jeden przycisk, wyłącza się z pracy co drugą redlicę nasienną i ząb nawożący, które są unoszone, co umożliwia wysiew np. kukurydzy w rozstawie 66,6, 72,6 oraz 70,6 cm, zależnie od szerokości maszyny.
SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.