Technika

Agro – Fala Sikorski - Od usług po handel

Data publikacji:

Często spotykanym obrazkiem w naszym kraju jest to, że firmy handlujące maszynami rolniczymi uzupełniają ofertę o świadczenie usług rolniczych. Tymczasem firma Agro-Fala Sikorski przeszła odwrotną drogę - zaczynała od usług zbioru kukurydzy, aby z czasem zająć się również sprzedażą wykorzystywanych w ten sposób maszyn.

Przedsiębiorstwo z siedzibą w m. Kluszewo na Mazowszu powstało w 2008 r. – Zaczęło się od używanej sieczkarni Mengele wziętą pod hipotekę mojego domu, którą szybko zastąpiła znacznie bardziej wydajna sieczkarnia Krone zakupiona w firmie Agromix, do której niebawem dołączyła druga maszyna tego typu - obie w zeszłym roku wykosiły 1120 ha. Obecnie usługi obejmują siew (dwa czteroletnie siewniki Monosem) i zbiór kukurydzy, a także traw. Chcę jednak rozszerzyć ich zakres o wywóz obornika, a niewykluczone, że również o sporządzanie TMR-u wozem paszowym. Oczywiście klienci w takim wypadku muszą mieć przystosowane do tego obory. Trioliet to bardzo fajna i trwała marka - wykonana tym sprzętem usługa szybko się zwróci, a poza tym hodowca nie ponosi kosztów paliwa czy napraw. Ma po prostu spokojną głowę – mówi Jarosław Sikorski, właściciel firmy.

Perspektywy w sprzedaży

Z czasem w ofercie Agro-Fali pojawiły się maszyny nowe: kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, wozy zbierające, rozsiewacze, siewniki, prasy, wozy paszowe, opryskiwacze, sieczkarnie - przede wszystkim marek reprezentowanych przez firmę Agromix - Krone, Amazone, Trioliet. Motorem sprzedaży - również ze względu obszar działania skoncentrowany na produkcji mleka - są głównie maszyny zielonkowe. Firma zatrudnia obecnie 6 osób - w tym 2 handlowców, serwisanta i pracowników usług. Agro-Fala koncentruje swoją działalność wokół siedziby firmy - na pograniczu województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W planach jest przeprowadzka do nowej siedziby, umożliwiającej bardziej atrakcyjne wyeksponowanie oferowanego sprzętu. 


GA
fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.