[ATR] Aktualności agritechnica

Agritechnica przesunięta na marzec 2022 r.

Data publikacji:

DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) odkłada targi Agritechnica na późniejszy termin. Ze względu na utrzymującą się pandemię Covid-19 oraz dotychczasowe postępy programów szczepień w Niemczech i za granicą, DLG, VDMA oraz rada doradcza wystawców Agritechnica doszły do wniosku, że obecnie nie ma wystarczającej pewności planowania dla wystawy w listopadzie. Nowe terminy targów Agritechnica to 27 lutego do 5 marca 2022 roku. Dzięki przesunięciu terminu targów o cztery miesiące, DLG jako organizator, jak również członkowie VDMA uważają, że uczestniczące firmy mają niezbędną pewność wymaganą do efektywnego planowania swego uczestnictwa.

– Agritechnica, jako wiodące na świecie targi, jest miejscem spotkań całej branży maszyn rolniczych, a także wiodącą międzynarodową platformą biznesową. Aby wystawcy, zwiedzający i partnerzy biznesowi mogli ponownie spotkać się na targach Agritechnica, konieczne są szczepionki i sprawdzone strategie, które zostały wprowadzone w życie w Niemczech, Europie i na całym świecie. Naszym priorytetem jest zapewnienie wystawcom i zwiedzającym pewności planowania, ale obecnie tak nie jest. W związku z tym, decyzja o przełożeniu targów Agritechnica została podjęta przez DLG w ścisłej współpracy z radą doradczą wystawców i VDMA jako partnerem branżowym – powiedział dr Reinhard Grandke, dyrektor generalny DLG. – Jesteśmy przekonani, że do późnego lata, czyli do ostatecznego terminu zgłaszania się wystawców na targi Agritechnica 2022, będziemy w stanie zapewnić naszym wystawcom i odwiedzającym jasność niezbędną dla pewności w planowaniu – dodał.

– Dla naszej branży targi Agritechnica są i pozostaną niekwestionowanym okrętem flagowym w świecie międzynarodowych targów. W ścisłej współpracy z DLG zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby opracować koncepcję targów na jesień tego roku, która jest dostosowana do pandemii. Trzecia fala pandemii jest obecnie w pełnym rozkwicie. Przede wszystkim jednak rozczarowująca polityka szczepień niemieckich władz federalnych i regionalnych na razie nas spowalnia. Teraz patrzymy na wiosnę 2022 roku ze świeżym impetem i odnowioną energią, abyśmy mogli świętować razem Agritechnicę, jaką znamy i kochamy – powiedział Anthony van der Ley, przewodniczący Stowarzyszenia Maszyn Rolniczych VDMA, podkreślając wyjątkową pozycję targów Agritechnica.

Reakcje wystawców

– Od wielu lat doceniamy Agritechnicę jako wybitną siłę napędową innowacji w branży maszyn rolniczych. Nigdzie indziej nie możemy doświadczyć nowych technologii dla produkcji roślinnej w porównywalnym zakresie i głębi. Agritechnica jest dla nas idealną platformą prezentacji i komunikacji, ponieważ dzięki niej przyszłość agrobiznesu staje się namacalna. Z niecierpliwością czekamy na nadchodzące targi w marcu 2022 roku – skomentował Christoph Gröblinghoff, prezes zarządu AGCO/Fendt

– Rolnicy i kontrahenci inwestują w swoją przyszłość, także teraz, podczas pandemii. Wyraźnie widać to po utrzymującym się silnym popycie na nowoczesne maszyny rolnicze, ciągniki i systemy oprogramowania. Teraz bardziej niż kiedykolwiek brakuje nam osobistego dialogu z klientami i bezpośredniego doświadczenia innowacji - jednym słowem: fascynacji imprezą na żywo. Targi Agritechnica uosabiają to wszystko jak żadne inne. Wrócimy tu ponownie w marcu przyszłego roku! – stwierdził Klaus-Herbert Rolf, z firmy Claas.

Agritechnica powróci na tereny wystawowe w Hanowerze, w dniach od 27 lutego do 5 marca 2022 r. i zaoferuje swoim gościom obszerny program wystawienniczy i techniczny dotyczący tematów będących przedmiotem aktualnego zainteresowania w zakresie maszyn rolniczych i produkcji roślinnej.

Od listopada 2021 r. platforma cyfrowa DLG będzie oferować program informacji fachowych i technicznych. Ten program towarzyszący wzmocni zasięg targów Agritechnica, oferując jednocześnie ich użytkownikom platformę z nowymi możliwościami nawiązywania kontaktów.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.