[ATR] Technika Agritechnica 2019

Agritechnica 2019 - John Deere - przekładnia eAutoPower e8WD

Data publikacji:

Bezstopniowe przekładnie z hydrostatyczno-mechanicznym rozdziałem mocy są stosowane w ciągnikach rolniczych od ponad 20 lat. Skrzynia biegów eAutoPower dla nowych, dużych ciągników John Deere 8R jest pierwszą w branży rolniczej przekładnią elektromechaniczną z rozdziałem mocy na część mechaniczną i elektryczną.

Zespół hydrauliczny (pompa/silnik hydrauliczny) stał się w tym wypadku zbędny, a zamiast niego zastosowano dwa silniki elektryczne służące jako bezstopniowy zespół wykonawczy i generator. Jednostki elektryczne uczestniczą nie tylko w przenoszeniu napędu, lecz także mogą pracować jako generatory dostarczające do 100 kW energii elektrycznej na potrzeby współpracujących maszyn zewnętrznych, takich jak rozrzutnik obornika na podwoziu tridem z dwiema tylnymi osiami napędzanymi elektrycznie, opracowany przez firmę Joskin, z którą John Deere wspólnie zaprezentował e8WD.
Takie rozwiązanie skrzyni biegów poprawia jej wydajność i zmniejsza koszty konserwacji. Poza tym pojawiające się okresowo nadwyżki mocy mogą być wykorzystywane przez zewnętrzne urządzenia elektryczne, co dodatkowo poprawia ogólną sprawność. Wykorzystane do napędu osi rozrzutnika zapewnia m.in wyższą przyczepność, zmniejszenie poślizgu i lepsze prowadzenia na pochyłościach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.